PolskaBędzie kolejne spotkanie Napieralskiego z prezydentem

Będzie kolejne spotkanie Napieralskiego z prezydentem

Około 1,5 godziny trwało wieczorne spotkanie
prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem SLD Grzegorzem
Napieralskim. Rozmowa dotyczyła m.in. prezydenckiego weta do
nowelizacji ustawy medialnej autorstwa PO i projektów zdrowotnych.

Będzie kolejne spotkanie Napieralskiego z prezydentem
Źródło zdjęć: © PAP

Spotkanie przebiegało w miłej i sympatyczne atmosferze - powiedział dziennikarzom sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Jak dodał, Napieralski "umówił się" z prezydentem na kolejne spotkanie, wspólnie z ekspertami Sojuszu, w sprawie ochrony zdrowia.

Szef Sojuszu powiedział po spotkaniu dziennikarzom, że cieszy się, iż do rozmowy doszło. Jak podkreślił, przedstawił L. Kaczyńskiemu m.in. projekty medialne autorstwa SLD. Nic nie obiecywałem prezydentowi - odpowiedział Napieralski, pytany, czy obiecał prezydentowi podtrzymanie w Sejmie jego weta do ustawy medialnej.

Przed spotkaniem szef SLD powiedział dziennikarzom, że jest w dobrym nastroju i jest bardzo dużo tematów, które chciałby omówić z prezydentem. Oczywiście ustawa medialna - podkreślił.

Przyjęta w marcu przez Sejm, z inicjatywy PO, nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, zmienia m.in. zasady wyboru członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, rad nadzorczych oraz zarządów mediów publicznych. Zaproponowane przez koalicję PO-PSL zmiany zawetował w połowie maja prezydent Lech Kaczyński.

Sejmowe głosowanie ws. ustawy medialnej planowane jest na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu.

Jeżeli głosowanie będzie na przyszłotygodniowym Sejmie (...) to podtrzymujemy stanowisko, że ustawa pani poseł (Iwony) Śledzińskiej-Katarasińskiej i Platformy Obywatelskiej jest ustawą złą i powinna się znaleźć w śmietniku - mówił szef Sojuszu na popołudniowej konferencji prasowej.

W poniedziałek planowane jest natomiast spotkanie zarządu SLD z klubem Lewicy m.in. w sprawie weta do ustawy medialnej.

Napieralski zapowiadał, że będzie chciał rozmawiać z prezydentem także o służba zdrowia i pracach w sejmowej komisji zdrowia nad ustawami o zoz-ach.

Posłowie Lewicy zarzucają PO i PSL, że w czasie prac nad rządowymi projektami w sejmowej Komisji Zdrowia nie przyjmują wniosków i poprawek zgłaszanych przez opozycję i - jak mówią - "zmierzają do całkowitej prywatyzacji służby zdrowia".

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)