Trwa ładowanie...

Będzie gazociąg, nie będzie wczasowiczów

Jak alarmuje "Nasz Dziennik" - niemiecko-rosyjskie porozumienie gazowe może być
przyczyną klęski ekologicznej i gospodarczej gmin nadmorskich. Obawy wracają, gdyż konsorcjum Nord Stream, powołane do budowy
Gazociągu Północnego jest już bliskie przeforsowania swojego projektu.

Share
Będzie gazociąg, nie będzie wczasowiczówŹródło: Jupiterimages
d2of027

Obawy dotyczące katastrofy ekologicznej potwierdza część ekspertów. Jak twierdzą, istnieje bowiem możliwość, iż podczas budowy mogą zostać naruszone zdeponowane w osadach dennych szkodliwe substancje jak broń chemiczna, zanieczyszczenia organiczne, czy metale ciężkie.

Oprócz tego w trakcie budowy, pojawią się problemy w transporcie morskim, kotwiczeniu statków. Prace budowlane, po raz kolejny wiązałyby się z ingerencją w nadmorski ekosystem. Zakłócałyby tarło ryb, ruch ssaków morskich czy zimowanie ptaków.

Gdyby spełnił się czarny scenariusz, mogłoby dojść do wymarcia ryb, a tym samym zniszczenia rybołówstwa. Zniszczenia, które mogłyby dotknąć plaż wiązałyby się z kolei z zamarciem turystyki. Taką apokaliptyczną wizję roztacza Marcin Libicki, przewodniczący Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego, autor sprawozdania o zagrożeniach środowiska Morza Bałtyckiego budową gazociągu północnoeuropejskiego.

d2of027
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2of027
Więcej tematów