WP
wypadek

Będzelin. Ojciec wjechał autem w 9-letnią córkę i jej koleżankę. Tragedia koło Koluszek

Pijany mężczyzna uciekł z miejsca wypadku po tym, jak prowadzony przez niego pojazd potrącił dwoje dzieci. Starsze z nich nie przeżyło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmiertelne potrącenie w Poznaniu
Śmiertelne potrącenie w Poznaniu (KPP Koluszki)
WP

Dramat wydarzył się w niedzielę około godz. 18. Doszło do niego na drodze gminnej w miejscowości Będzelin w powiecie łódzkim. Kierowca opla astra zjechał na pobocze i uderzył w siedzące na poboczu dziewczynki.

Jednym z dzieci była 9-letnia córka sprawcy. Dziewczynka została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jej 10-letniej koleżanki, pomimo długiej reanimacji, nie udało się uratować.

Sprawcę zatrzymano dopiero kilkanaście minut po tragicznym zdarzeniu. Był w swoim domu. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec wschodniego powiatu łódzkiego. Nie miał prawa jazdy i był pod wpływem alkoholu. Miał 2,8 promila.

WP
KPP Koluszki
Podziel się

Mężczyzna może spędzić w więzieniu do 12 lat. Taka kara grozi mu za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają koluszkowscy policjanci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polub WP Wiadomości
WP
WP