Trwa ładowanie...
d302ff0
d302ff0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
filipiny

Będą kartki na ryż dla najbiedniejszych

Rząd Filipin planuje wydawanie biedakom
kartek na ryż, uprawniających do zakupu tego zboża po niższych,
subwencjonowanych cenach - poinformowali przedstawiciele filipińskich władz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d302ff0

Kartki na ryż mają pomóc najbiedniejszym z biednych w Manili. Poza stolicą rząd planuje pomoc finansową dla rodzin w 20 najbiedniejszych z 81 filipińskich prowincji.

Filipiny pokrywają z importu ok. 10% krajowego zapotrzebowania na ryż. W tym roku ma to być 2,1 miliona ton. Dotychczas podpisano kontrakty na połowę tej ilości, płacąc rekordowo wysokie ceny.

Associated Press odnotowuje, że cena ryżu z Tajlandii - największego na świecie eksportera tego zboża - przekroczyła 1 tys. USD za tonę.

Prezydent Filipin Gloria Macapagal Arroyo wypowiedziała wojnę spekulantom, gromadzącym ryż w nadziei na dalszy wzrost cen. Obiecała też zainwestować 1 miliard USD w zwiększenie produkcji ryżu i poprawę mechanizmów dystrybucji.

d302ff0

Podziel się opinią

Share

d302ff0

d302ff0
Więcej tematów