Trwa ładowanie...

Beata Szydło rezygnuje. Nową kandydatką na szefa komisji w europarlamencie będzie Elżbieta Rafalska

Beata Szydło jednak nie będzie ponownie kandydowała na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych europarlamentu. Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że nową kandydatką zostanie Elżbieta Rafalska.
Share
Beata Szydło nie będzie ubiegać się o fotel szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych PE
Beata Szydło nie będzie ubiegać się o fotel szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych PEŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3pbs12

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Beata szydło nie będzie się ponownie ubiegała o fotel szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego.

Na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych PE zostanie zarekomendowana europosłanka Elżbieta Rafalska - poinformowała PAP osoba związana z frakcją Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, czyli grupą polityczną do której należą europosłowie PiS.

Zobacz także: Beata Szydło spodziewała się porażki. PiS: Była premier stała się ofiarą gry interesów i wojny personalnej w PE

Europosłowie z komisji zatrudnienia i spraw społecznych spróbują w poniedziałek wieczorem po raz drugi wybrać przewodniczącego. Tydzień temu kandydatką była Beata Szydło. Przegrała w głosowaniu: 27 osób było przeciw jej kandydaturze, 21 - za.

Zobacz także: PE. Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia

Posiedzenie komisji rozpoczyna się o godz. 20.

Źródło: interia.pl

d3pbs12

Podziel się opinią

Share
d3pbs12
d3pbs12
Więcej tematów