Trwa ładowanie...
Beata Szydło o uchodźcach, szczycie klimatycznym i porwanych Polakach w wideo dla internautów

Beata Szydło o uchodźcach, szczycie klimatycznym i porwanych Polakach w wideo dla internautów

Premier Beata Szydło w piątkowe popołudnie opublikowała na swoim profilu na Facebooku wideo, w którym informuje internautów o stanowisku, jakie zamierza prezentować na szczycie UE-Turcja. - Jesteśmy gotowi do tego, żeby pomagać humanitarnie, ale jesteśmy krytyczni, jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów do Polski - mówi premier Szydło.

Share
d3ep0sv

- Piątkowe popołudnie, mogłoby się wydawać, że wszyscy powinni już myśleć o weekendzie, ale tutaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pracujemy bardzo intensywnie - stwierdziła premier, mówiąc o przygotowaniach do swoich pierwszych wizyt zagranicznych.

Premier zapewniła internautów, że MSZ pracuje nad uwolnieniem pięciu polskich marynarzy porwanych dzisiaj u wybrzeży Nigerii. - Zrobimy wszystko, żeby bezpiecznie i zdrowo wrócili do swoich rodzin i swoich domów - zapewniła Szydło.

d3ep0sv

Zdaniem premier w sprawie kryzysu migracyjnego, któremu poświęcony ma być szczyt UE-Turcja w Brukseli, potrzebna jest "nowa agenda". - Myślę, że ta refleksja pojawia się u coraz liczniejszych przedstawicieli państw europejskich - dodała.

Premier podzieliła się także z internautami swoimi przemyśleniami dotyczącymi szczytu klimatycznego w Paryżu, który rozpoczyna się w poniedziałek. - Chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne, chodzi o bezpieczeństwo klimatyczne, ale chodzi też o rozwój gospodarczy - stwierdziła Szydło.

d3ep0sv

Podziel się opinią

Share
d3ep0sv
d3ep0sv
Więcej tematów