WP

Beata Szydło kpi z Donalda Tuska. Tak skomentowała jego zdjęcie z Bono

"Ustawka" - tak zdjęcie Donalda Tuska z wokalistą zespołu U2 skomentowała była premier Beata Szydło. Panowie zostali sfotografowani na tle plakatu z napisem "Konstytucja".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło stwierdziła, że "nie sądzi, żeby Tusk wrócił do polskiej polityki"
Beata Szydło stwierdziła, że "nie sądzi, żeby Tusk wrócił do polskiej polityki" (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
WP

Do spotkania Tuska z Bono doszło w środę w siedzibie Komisji Europejskiej. Zdjęcie pojawiło się na twitterowym profilu szefa RE. Szydło skomentowała je na antenie Radia Zet. - Tusk lubił takie zagrania. To taka ustawka. Nie sądzę, żeby Bono był znawcą polskiej polityki - stwierdziła.

Była premier dodała, że "nie sądzi, żeby Tusk wrócił do polskiej polityki, ale na pewno nie realizuje tego, co mówił, że jest bezstronnym obserwatorem polskiej polityki".

WP

Pytana, czy nie żałuje walki o to, aby Donald Tusk nie został po raz drugi przewodniczącym Rady Europejskiej, zapewniła: "Im więcej czasu upływa, im większe jest jego zaangażowanie w destrukcyjną politykę tego, co dzieje się w Polsce, w to, żeby Polska była przez cały czas krytykowana przez KE za reformy, tym bardziej jestem przekonana, że to była dobra decyzja".

Szydło nie wykluczyła też, że będzie ubiegać się o miejsce w ławach europarlamentu. - To będzie kolejny etap kariery politycznej, którą realizuję od dłuższego czasu - powiedziała. Wcześniej zdecydowanie odcinała się od takich deklaracji.

Zobacz także: Ewa Kopacz z nadspodziewaną werwą o Donaldzie Tusku

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP