Trwa ładowanie...
d33a6pk

BBN: prezydent zaakceptował kandydatury na stanowiska szefów CBA i SKW

Prezydent Bronisław Komorowski pozytywnie zaopiniował kandydaturę Pawła Wojtunika na szefa CBA w kolejnej kadencji oraz kandydaturę ppłk. Piotra Pytla na szefa SKW - poinformował rzecznik prasowy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Marcin Skowron.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BBN: prezydent zaakceptował kandydatury na stanowiska szefów CBA i SKW
(CBA)
d33a6pk

Opinia prezydenta - tak jak wcześniej wydane pozytywne opinie Kolegium ds. służb specjalnych i sejmowej komisji ds. służb specjalnych - potrzebna jest, by premier mógł powołać nowych szefów służb specjalnych. Premier nie jest związany treścią opinii, muszą jednak zostać wydane.

Przed świętami z kandydatami spotkał się szef BBN Stanisław Koziej.

Kadencja Wojtunika, jako szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego kończy się w poniedziałek 30 grudnia, premier Donald Tusk chce powołać go na kolejną. W listopadzie premier wyrażał zadowolenie z efektów pracy Wojtunika i stylu, w jakim sprawuje on funkcję szefa CBA, "nie szukając pozornych efektów".

d33a6pk

W październiku premier odwołał z funkcji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Janusza Noska, oceniając, że nie zapewniał cichego, skutecznego i bezkonfliktowego działania służby i powołał Pytla do pełnienia obowiązków szefa SKW. W listopadzie z pracy zrezygnowali dwaj zastępcy szefa SKW.

Minister obrony Tomasz Siemoniak, jako priorytetowe zadania dla SKW wymienia walkę z korupcją, ochronę kontrwywiadowczą i bezpieczeństwo teleinformatyczne.

d33a6pk

Podziel się opinią

Share
d33a6pk
d33a6pk
Więcej tematów