Trwa ładowanie...

BBC: Polka próbowała wyskoczyć z okna kilka razy

Jednym z wątków badanych przez polskich śledczych jest handel ludźmi, którego ofiarą mogła paść Magdalena Żuk - informuje BBC. Brytyjskie media, powołując się na wypowiedź dyrektora egipskiego szpitala, informują też, że kobieta usiłowała wyskoczyć z okna kilka razy.

BBC: Polka próbowała wyskoczyć z okna kilka razyŹródło: Facebook.com
d1y3172
d1y3172

W sprawie 27-letniej Polki, która według personelu egipskiego szpitala popełniła samobójstwo, badanych jest kilka wątków. Polscy śledczy nie wykluczają, że kobieta padła ofiarą napaści na tle seksualnym, której dopuścili się pracownicy hotelu. Zakładają też, że śmierć Polki w Egipcie może mieć związek z handlem ludźmi, którego celem było zmuszenie kobiety do prostytucji - donosi BBC.

Brytyjscy dziennikarze przypominają też, że na razie nie ma dowodów na to, iż kobieta znajdowała się pod wpływem narkotyków, czy została zgwałcona. Przytaczają również słowa dyrektora szpitala Sami Gomaa, który stwierdził w rozmowie z kanałem CBC, że Magdaleny Żuk nie badano pod tym kątem, ponieważ "nie skarżyła się na to". Sami Gomaa - według BBC - przyznał ponadto, że kobieta usiłowała wyskoczyć z okna kilka razy.

BBC zaznacza, że według polskiego MSZ odpowiedzialnością egipskich władz jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności śmierci Magdaleny Żuk.

d1y3172
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y3172
Więcej tematów