Trwa ładowanie...
wielka brytania
09-06-2017 04:35

BBC: Partia Konserwatywna na granicy samodzielnej większości

BBC zaktualizowało w nocy wyniki badania exit poll, przewidując, że Partia Konserwatywna zwycięży w wyborach uzyskując 322 mandaty i zbliżając się do granicy samodzielnej większości w Izbie Gmin.

BBC: Partia Konserwatywna na granicy samodzielnej większościŹródło: East News, fot: THIERRY CHARLIER
d3h0rvy
d3h0rvy

Według zaktualizowanego modelu BBC, opozycyjna Partia Pracy uzyska 261 mandatów, Szkocka Partia Narodowa 32, a Liberalni Demokraci 13.

Nowa prognoza wskazuje na lepszy niż wcześniej przewidywano wynik rządzących torysów. W pierwszym badaniu Partia Konserwatywna uzyskała 314 mandatów.

Exit poll tuż po zakończeniu głosowania

Według wcześniejszego exit poll dla telewizji BBC, ITV i Sky News rządząca Partia Konserwatywna wygrała czwartkowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, ale nie uzyskała niezbędnej do samodzielnego rządzenia większości mandatów w Izbie Gmin.

Według opublikowanego tuż po zamknięciu komisji wyborczych badania, torysi mogli liczyć na 314 mandatów w nowym parlamencie, czyli o 17 mniej niż w zdobyli w 2015 r. Główna opozycyjna Partia Pracy prawdopodobnie zdobyła o 34 mandatów więcej.

Na trzecim miejscu znalazła się Szkocka Partia Narodowa z 34 posłami. Jest to wynik gorszy o 22 mandatów w porównaniu z wyborami w 2015 r. Na czwartym miejscu znaleźli się Liberalni Demokraci, którzy zdobyli 14 miejsc w Izbie Gmin, czyli o 6 więcej niż w poprzednich wyborach.

d3h0rvy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0rvy
Więcej tematów