Trwa ładowanie...
d103qkz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bawaria kontra Angela Merkel. Niemieckie spięcie ws. imigrantów

Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann skrytykował rząd Angeli Merkel za podjęcie bez konsultacji z władzami Bawarii i innych landów decyzji o zezwoleniu na przyjazd do Niemiec grupy uchodźców z Węgier. To "błędny sygnał" - powiedział polityk CSU.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syryjscy uchodźcy na dworcu w Monachium
Syryjscy uchodźcy na dworcu w Monachium (PAP/EPA, Fot: Thomas de Maiziere)
d103qkz

Herrmann zarzucił władzom centralnym, że nie skonsultowały decyzji z władzami krajów związkowych, które są odpowiedzialne za zakwaterowanie i utrzymanie azylantów. Większość z około 10 tys. uchodźców, którzy od rana przyjeżdżają pociągami z Austrii do Niemiec, trafia na początek do stolicy Bawarii - Monachium.

Herrmann powiedział, że przyjęcie uchodźców jest "całkowicie błędnym sygnałem" wobec Europy, który należy jak najszybciej skorygować.

Decyzje o przyjęciu azylantów bez rutynowych procedur biurokratycznych podjęli Merkel i kanclerz Austrii Werner Faymann.

d103qkz

Decyzja ta była reakcją na marsz tysięcy migrantów z Budapesztu, gdzie od wielu dni koczowali na dworcu kolejowym Keleti, w kierunku Austrii. Berlin i Budapeszt podkreślają, że była to jednorazowa akcja spowodowana nadzwyczajną sytuacją.

Dezaprobatę wobec postępowania niemieckiego rządu wyraził też szef MSW Nadrenii-Palatynatu Roger Lewentz. - Poradzimy sobie z falą uchodźców, nie chcielibyśmy jednak być w przyszłości zaskakiwani w ten sposób - powiedział polityk SPD telewizji ARD.

Zobacz również: Starcia nacjonalistów z imigrantami w Budapeszcie

d103qkz

Podziel się opinią

Share

d103qkz

d103qkz
Więcej tematów