Trwa ładowanie...
d2v1kvw

Bartosz Michałowski nowym dyrektorem Chóru Filharmonii Narodowej

Zapraszamy na pierwszy koncert Chóru Filharmonii Narodowej pod batutą nowego dyrygenta - Bartosza Michałowskiego. Od stycznia 2017 roku przejął zespół po jego wieloletnim kierowniku Henryku Wojnarowskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartosz Michałowski nowym dyrektorem Chóru Filharmonii Narodowej
(/, Fot: materiał organizatora)
d2v1kvw

Bartosz Michałowski początkowo związany był z Chórem Filharmonii Poznańskiej, gdzie w latach 1998 - 2005 pełnił funkcję asystenta Stefana Stuligrosza. Z Poznańskimi Słowikami koncertował wielokrotnie w wielu krajach europejskich, jak również w Rosji czy Japonii. Niezależną karierę dyrygencką rozpoczął założeniem Poznańskiego Chóru Kameralnego, z którym zdobył nagrodę L’Orphée d’Or 2015, przyznaną przez Académie du Disque w Paryżu oraz otrzymał nominację do Fryderyka 2015 za album z muzyką Pasuale’a Anfossiego.

Bartosz Michałowski jest laureatem głównych nagród na uznanych konkursach chóralnych oraz licznych nagród specjalnych: za najlepszą technikę wokalną zespołu, najlepsze wykonanie muzyki współczesnej, czy dla najlepszego dyrygenta.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi koncertu przez samego dyrygenta na naszym kanale na Youtube.com: www.youtube.com/watch?v=nqgH0ONekk4

19 lutego 2017, niedziela, godz. 18:00
Koncert chóralny
Chór Filharmonii Narodowej
Bartosz Michałowski - dyrygent, szef chóru
Jakub Pankowiak - Organy

Program:
Karol Szymanowski - Sześć pieśni kurpiowskich na chór a cappella
Aleksandr Grieczaninow - Missa Festiva na chór i organy
Zoltán Kodály - Missa Brevis na głosy solowe, chór i organy

Zachęcamy również do oglądania transmisji internetowej koncertu na naszej stronie internetowej lub kanale w serwisie Youtube.

Link do wydarzenia na Facebooku:http://bit.ly/2anLmRU

d2v1kvw

Podziel się opinią

Share

d2v1kvw

d2v1kvw
Więcej tematów