Trwa ładowanie...
Bartosz Arłukowicz gościem programu "Tłit"
tłit
Natalia Durman

Bartosz Arłukowicz gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO).

Share
dlgznfs

Co dziś w programie? Z najnowszego badania przeprowadzonego przez BioStat dla Wirtualnej Polski wynika, że niemal dwie trzecie Polaków obawia się powikłań po szczepieniu, a 92,4 proc. chce mieć możliwość wyboru producenta szczepionki. Jednak niepokój mogą wzbudzić deklaracje dotyczące samych szczepień: co trzeci Polak nie zamierza w ogóle się zaszczepić przeciw COVID-19.

Jakim preparatem najchętniej chcieliby się szczepić Polacy? Według 58,2 proc. badanych najbardziej pożądany jest preparat firmy Pfizer. Na drugim miejscu (15,5 proc.) Moderna, a na trzecim (12,9 proc.) Johnson & Johnson. Najmniej chętnie Polacy podchodzą do szczepionki firmy AstraZeneca. Na ten preparat zdecydowałoby się jedynie 4,9 proc. uczestników badania.

dlgznfs

Grupa parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swoich kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". "Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów" - przekonują autorzy pisma. Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów, w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki.

Co najmniej 40 policjantów, umundurowanych i tajniaków w nieoznakowanych radiowozach, pilnuje w ciągu doby okolic domu Jarosława Kaczyńskiego - ustalili reporterzy tvn24.pl i magazynu "Czarno na białym". O bezpieczeństwo wicepremiera powinna dbać Służba Ochrony Państwa, ale tego nie robi. Rozgoryczeni policjanci nazywają siebie "cieciami".

PiS i Lewica to wygrani, a PO i Solidarna Polska - przegrani głosowania w sprawie ratyfikacji zasobów własnych UE - wynika z sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM. W wynikach nie ma bezwzględnych wskazań powyżej połowy, za to 47 proc. badanych wskazuje, że to PiS skorzystał na ratyfikacji, 23,5 proc., że Lewica. Dla 9 proc. to Porozumienie Jarosława Gowina jest wygranym tego głosowania. Jeśli chodzi o tych, którzy stracili, to na pierwszym miejscu wskazywana jest Koalicja Obywatelska - 38 proc. na drugim 15 proc. - Solidarna Polska. Na trzecim miejscu wskazywana jest Lewica - 11 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlgznfs

Podziel się opinią

Share
dlgznfs
dlgznfs
Więcej tematów