Trwa ładowanie...
d4nbwer
x-news/TVN 24

Barbara Nowacka: Jarosław Kaczyński stanął po tej samej stronie co Janusz Korwin-Mikke

Jarosław Kaczyński wybrał sondaże wyborcze, które mówią, że im gorzej się mówi o uchodźcach, tym lepiej - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica). - Prezes Kaczyński powiedział wyraźnie: trzeba pomóc uchodźcom - odpowiedział poseł Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka
Barbara Nowacka (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d4nbwer

- Najsmutniejsza była chyba wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Ja do tej pory wierzyłam, że to jest polityk myślący w kategoriach propaństwowych, europejskich. Myślałam, że ma na tyle sumienia w sobie, że kiedy widzi tę falę nienawiści wobec uchodźców, która zalewa polski internet, to umie powiedzieć, że się temu przeciwstawia. Myślałam, że stanie w obronie interesów polskich i europejskich - powiedziała Nowacka.

- Niestety, okazało się, że wybrał sondaże wyborcze, które mówią, że im gorzej się mówi o uchodźcach, tym lepiej. Że stanął po tej samej stronie co Janusz Korwin-Mikke. Dla mnie to jest smutne - dodała.

Zdaniem Jarosława Gowina nie można mówić, że prezes PiS jest przeciwko uchodźcom. - To duży skrót myślowy - powiedział. - Bądźmy precyzyjni. [Według prezesa PiS - przyp. red.] nie ma powodów, żebyśmy przyjmowali uchodźców. Prezes Kaczyński powiedział dzisiaj wyraźnie: trzeba pomóc uchodźcom. Ale niekoniecznie przyjmując ich tutaj - tłumaczył poseł Zjednoczonej Prawicy.

d4nbwer

Zobacz również: Kontrowersyjne słowa z mównicy. Kaczyński: kościoły traktowane jak toalety

d4nbwer

Podziel się opinią

Share

d4nbwer

d4nbwer
Więcej tematów