Trwa ładowanie...
d8oq6cr
d8oq6cr

Baranowska: karanie za "polskie obozy śmierci" dobrze odbierane przez elektorat PiS; Szacki: dopisywanie przepisów do konstytucji - absurdalne

Ziobro dobrze odczytuje nastroje społeczne i oczekiwania - uważa Kamila Baranowska z "Do Rzeczy", komentując w programie #dziejesienazywo pomysł ministerstwa sprawiedliwości na karanie za słowa "polskie obozy śmierci". Zdaniem Wojciecha Szackiego z "Polityki Insight", "dopisywanie do konstytucji jakichś przepisów wydaje się absurdalne".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8oq6cr

- Ministerstwo Sprawiedliwości ma cykl projektów ustaw, które są dobrze odbierane przez elektorat prawicowy czy elektorat PiS. Tj. projekt ustawy dotyczący rejestru pedofilów, zakaz odbierania dzieci z powodu ubóstwa, teraz ten projekt. Mam wrażenie, że Ziobro dobrze odczytuje nastroje społeczne i oczekiwania - mówi Kamila Baranowska. Dziennikarka zastanawia się nad koniecznością wprowadzenia ustawowej kary, dodając jednocześnie, że "jest to jakaś próba zaradzenia temu problemowi".

Wojciech Szacki podkreśla, że "nie wie, jak byśmy mieli ścigać np. dziennikarzy w Nowej Zelandii, którzy by coś takiego napisali". - Dopisywanie do konstytucji jakichś przepisów wydaje mi się absurdalne - dodaje dziennikarz.

- Wiele krajów ma przepisy karzące za negowanie Holokaustu - przypomina Baranowska. Zdaniem publicystki takie rozwiązania prawne "są do zrobienia".

d8oq6cr

Podziel się opinią

Share
d8oq6cr
d8oq6cr
Więcej tematów