Trwa ładowanie...

Barack Obama potępia zabójstwo Alana Henninga dokonane przez Państwo Islamskie

Stany Zjednoczone "stanowczo potępiają brutalne zabójstwo" Brytyjczyka Alana Henninga przez bojowników z Państwa Islamskiego - oświadczył prezydent USA Barack Obama. Dodał, że USA będą dążyły do osądzenia winnych śmierci zakładnika.

Share
Barack Obama potępia zabójstwo Alana Henninga dokonane przez Państwo Islamskie
Źródło: PAP/EPA, fot: Michael Reynolds
d3ah2f1

Alan Henning został uprowadzony tuż po przekroczeniu granicy turecko-syryjskiej w grudniu 2013 r. Opublikowane w piątek nagranie przedstawia - w pierwszej części - morderstwo Brytyjczyka, które poprzedza oskarżenie Davida Camerona i brytyjskiego parlamentu o danie powodów islamistom do zabicia Henninga.

Dżihadysta zwraca się następnie do prezydenta USA zarzucając Amerykanom mordowanie islamistów. - Więc i my będziemy mordować, mordować Twoich ludzi - mówi do kamery w obecności porwanego Amerykanina, Petera Kassiga.

Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel amerykańskich władz potwierdził, że Kassig jest przetrzymywany przez dżihadystów.

d3ah2f1

Świat łączy się w walce z IS

W ostatnich miesiącach bojownicy z IS przejęli znaczne obszary w Iraku i Syrii i utworzyli na tych terenach kalifat.

W prowadzonej przeciwko dżihadystom misji w Iraku uczestniczą Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania. Wkrótce do tych krajów przyłączy się Australia. W Syrii bombardowania prowadzą USA w koalicji z siłami zbrojnymi pięciu państw arabskich: Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Bahrajnu i Jordanii.

d3ah2f1

Podziel się opinią

Share
d3ah2f1
d3ah2f1
Więcej tematów