Trwa ładowanie...
dmtpm95
IAR

Barack Obama i John Kerry chcą rozmawiać w Polsce o demokracji

• Temat ma zostać podjęty na lipcowym szczycie NATO • Mark Toner: USA głęboko troszczą się o Polskę
Share
Prezydent USA Barack Obama
Prezydent USA Barack ObamaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys
dmtpm95

Prezydent Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry podejmą temat demokracji w Polsce podczas wizyty w Warszawie na lipcowym szczycie NATO. Zapowiedział to zastępca rzecznika Departamentu Stanu Mark Toner.

Podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy zagranicznych akredytowanych w Waszyngtonie Toner poinformował, że temat jakości demokracji amerykańscy politycy podejmą podczas rozmów dwustronnych z przedstawicielami polskich władz.

- Mamy długotrwałe i bliskie związki z Polską. Jako państwo należące do tej samej rodziny demokracji oraz sojusznik, Stany Zjednoczone głęboko troszczą się o Polskę. W tym kontekście sekretarz Kerry i prezydent Obama oczekują dyskusji z nowym przywództwem politycznym Polski na temat całej gamy spraw dwustronnych i wielostronnych. Wśród tych spraw jest także kwestia naszego zaniepokojenia jakością demokracji w Polsce - powiedział Toner.

dmtpm95

Komentując obiekcje Rosji dotyczące planów zwiększenia obecności wojsk NATO we wschodniej Europie, oświadczył z kolei, że Sojusz musi utrzymać zdolności do szybkiego reagowania i obrony swoich członków. Zastępca rzecznika Departamentu Stanu podkreślił, że NATO będzie kontynuować tego rodzaju działania i że zwiększona aktywność Paktu na wschodniej flance jest konsekwencją działań Rosji, między innymi na Ukrainie.

dmtpm95

Podziel się opinią

Share
dmtpm95
dmtpm95
Więcej tematów