Trwa ładowanie...
d4ciy05

Barack Obama chce ograniczenia dostępu do broni palnej w USA

• Barack Obama chce ograniczyć dostęp do broni palnej i w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia przemocy z jej użyciem
• Niebawem prezydent przedstawi przygotowane przez jego administrację działania w tym zakresie
• - Ta inicjatywna nie zapobiegnie każdemu przestępstwu z użyciem broni palnej w tym kraju, potencjalnie jednak uratuje niektórym życie - powiedział dziennikarzom
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds)
d4ciy05

Podczas spotkania z dziennikarzami Obama wyraził przekonanie, że przygotowane przez jego rząd rozwiązania nie są sprzeczne z konstytucyjnym prawem obywateli do posiadani broni.

- Nie zapobiegnie to każdemu przestępstwu z użyciem broni palnej w tym kraju. Nie zapobiegnie każdej masowej strzelaninie, nie utrzyma każdej broni z dala od rąk przestępcy. Potencjalnie jednak uratuje niektórym życie i oszczędzi bólu ich rodzinom - powiedział Obama.

- Dobrą wiadomością jest to, że są to nie tylko rekomendacje zgodne z moimi urzędowymi uprawnieniami i władzą wykonawczą, ale są one tym, co popiera przeważająca większość narodu amerykańskiego, w tym posiadacze broni - dodał prezydent.

d4ciy05

Zniechęcony biernością Kongresu w sprawie kontroli broni Obama poprosił w ubiegłych miesiącach swych doradców o sprawdzenie w jaki sposób mógłby wykorzystać swe uprawnienia wykonawcze dla dokonania jednostronnych posunięć w tej dziedzinie bez akceptacji kongresmenów.

Jedną z opcji jest tutaj postawienie dodatkowej liczbie sprzedawców broni wymogu uzyskania odpowiedniej licencji, co spowodowałoby zwiększoną liczbę sprawdzeń ich klientów. - Naszym celem jest przede wszystkim zamknięcie dostępu do broni przestępcom - powiedziała minister sprawiedliwości USA Loretta Lynch po rozmowie z Obamą.

d4ciy05

Podziel się opinią

Share
d4ciy05
d4ciy05
Więcej tematów