Trwa ładowanie...
15-10-2014 02:25

Barack Obama będzie rozmawiał z przywódcami z Europy m.in. o eboli

Prezydent USA Barack Obama przeprowadzi w środę wideokonferencję z przywódcami Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch - poinformował Biały Dom. Tematem będzie m.in. epidemia eboli w Afryce Zachodniej.

Barack Obama będzie rozmawiał z przywódcami z Europy m.in. o eboliŹródło: PAP/EPA, fot: Anne Rayner
d18kd01
d18kd01

Rozmowy będą też dotyczyć działań przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) w Iraku i Syrii oraz starań o nakłonienie Rosji do wdrożenia ustaleń z Mińska, dotyczących zawieszenia broni w konflikcie na wschodzie Ukrainy.

Obama powiedział - w bazie lotniczej Andrews pod Waszyngtonem - że działania przeciwko Państwu Islamskiemu będą "długoterminową kampanią", w której będą etapy postępu, jak i trudności. Oświadczył, że celem dowodzonej przez USA koalicji przeciwko dżihadystom z IS jest zniszczenie tego ugrupowania, aby nie było ono zagrożeniem dla regionu czy świata.

Mówiąc o eboli ostrzegł, że "świat jako całość nie czyni wystarczająco wiele", by powstrzymać to zagrożenie. System ochrony zdrowia w USA jest wystarczająco stabilny i prawdopodobieństwo epidemii eboli w Stanach Zjednoczonych jest nikłe - oświadczył amerykański prezydent.

d18kd01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18kd01
Więcej tematów