Trwa ładowanie...
d4lwudi

Barack Obama: 275 żołnierzy będzie chronić ambasadę USA w Bagdadzie

Prezydent Barack Obama poinformował Kongres o wysłaniu 275 żołnierzy do ochrony ambasady USA w stolicy Iraku, Bagdadzie, oraz przebywających tam Amerykanów.

Share
d4lwudi

W liście do Kongresu prezydent napisał, że żołnierze ci są przygotowani do walki i pozostaną tak długo w Iraku, jak będzie to konieczne ze względów bezpieczeństwa. Decyzję w tej sprawie podjął jako zwierzchnik sił zbrojnych USA.

Barack Obama spotkał się w poniedziałek także ze swoimi doradcami ds. bezpieczeństwa i omówił z nimi sytuację w Iraku, a przede wszystkim ofensywę bojowników Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL), którzy opanowali już znaczną część kraju, w tym dwumilionowe miasto Mosul, i grożą zajęciem Bagdadu.

Prezydent Obama wykluczył w zeszłym tygodniu wysłanie do Iraku wojsk lądowych. Pentagon przygotowuje dla prezydenta szereg opcji, obejmujących również ataki lotnicze. Do Zatoki Perskiej Pentagon skierował już dwa okręty - lotniskowiec z napędem atomowym USS George H.W. Bush i okręt desantowy USS Mesa Verde z 550 żołnierzami piechoty morskiej.

d4lwudi

Podziel się opinią

Share
d4lwudi
d4lwudi
Więcej tematów