Trwa ładowanie...
nbp

Banknot z Lechem Kaczyńskim. Szczegóły

NBP uchyliło rąbka tajemnicy. Dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał banknot z Lechem Kaczyńskim, który zostanie wyemitowany w listopadzie.
Share
Adam Glapiński, szef NBP
Adam Glapiński, szef NBPŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d4ds0ar

Lech Kaczyński. Jak będzie wyglądał nowy banknot z jego wizerunkiem?

Wiadomo, jak będzie wyglądał banknot z podobizną Lecha Kaczyńskiego, który ma pojawić się w listopadzie z okazji Święta Niepodległości. Podobizna Lecha Kaczyńskiego na banknocie o nominale 20 złotych będzie znajdować się na tle piastowskiego herbu Królestwa Polskiego.

Czytaj: Adam Glapiński: jesteśmy cholernie daleko od OK w gospodarce

d4ds0ar

Poniżej portretu znajdzie się hasło: "Warto być Polakiem" i podpis Lecha Kaczyńskiego. Limitowany nakład do kolekcjonerskiego obiegu trafi w liczbie 80 tysięcy sztuk.

O okolicznościowym banknocie poinformował w piątek (09.04.) prezes NBP.

W sobotę (10.04.), rocznicę tragicznej śmierci byłego prezydenta, został on podpisany przez Adama Glapińskiego. - W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski, poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w tragicznych okolicznościach w Smoleńsku – powiedział prezes NBP.

d4ds0ar

Podkreślił także fakt, że osobiście współpracował ze zmarłym 11 lat temu w wyniku katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem prezydentem.

Emisja banknotu zaplanowana jest na 9 listopada 2021. Banknotami kolekcjonerskimi można posługiwać się w transakcjach handlowych. Są pełnoprawnym środkiem płatniczym.

Belka ocenia Adama Glapińskiego. W jednym go pochwalił

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ds0ar

Podziel się opinią

Share
d4ds0ar
d4ds0ar
Więcej tematów