Trwa ładowanie...
d3jp5rz

Bałtyk. Akcja ratunkowa koło Dziwnowa. Przeciek na pokładzie kutra

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Koło Dziwnowa kuter płynący z Kołobrzegu zaczął nabierać wody. Na pokładzie znajdowało się czterech rybaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ratunkowa na Bałtyku. Przeciek na pokładzie kutra koło Dziwnowa
Akcja ratunkowa na Bałtyku. Przeciek na pokładzie kutra koło Dziwnowa (East News)
d3jp5rz

Do zdarzenia doszło 22 mile morskie (ok. 40 kilometrów) na północ od Dziwnowa za miejscowością Rewal. Jak wynika z pierwszych informacji, kuter miał płynąć z Kołobrzegu. Nagle zaczął nabierać wody, miało dojść do przecieku w wale napędzającym śrubę.

- Około godziny 8:20 do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni wpłynęła informacja o tym, że KOŁ-212 nabiera wody na pokład - podał WP Rafał Goeck rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, podkreślając, że na pokładzie znajdowało się czterech rybaków.

- Do akcji zadysponowano statek ratowniczy marynarki wojennej z Darłowa oraz statek Cyklon z Dziwnowa. O godzinie 9:40 odebrano mężczyzn, którzy cali i zdrowi wracają na ląd - dodał Goeck.

   google maps
(google maps)

Publicyści o sondażu WP: Duda czeka na godnego rywala, Kidawa-Błońska tłumów nie porwie

- Czterech rybaków z tonącego kutra podjął śmigłowiec W-3WARM z darłowskiej Grupy Lotniczej 44 Bazy Lotnictwa Morskiego. Śmigłowiec z Darłowa zadysponowano wraz ze statkiem MSPiR. Od 10.15 cała czwórka jest już bezpieczna na lotnisku w Darłowie - poinformował kmdr ppor. Marcin Braszak, rzecznik prasowy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

d3jp5rz

Kuter jeszcze nie zatonął całkowicie. W tej chwili jest oceniana sytuacja, czy będzie możliwe holowanie maszyny do portu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jp5rz

Podziel się opinią

Share
d3jp5rz
d3jp5rz
Więcej tematów