Trwa ładowanie...

Badanie. Polacy nie chcą Marka Kuchcińskiego na listach wyborczych

Były marszałek Sejmu otrzymał pierwsze miejsce na liście wyborczej PiS w okręgu krośnieńskim. Polacy są jednak zdania, że po aferze związanej z wykorzystywaniem rządowych lotów do prywatnych celów, polityk nie zasługuje na kolejną szansę.

Share
Badanie. Polacy nie chcą Marka Kuchcińskiego na listach wyborczych
Źródło: East News
d2wqxkg

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie portalu rp.pl, aż 52,7 proc. respondentów uważa, że Kuchciński nie powinien znaleźć się na listach wyborczych PiS. Przeciwnego zdania jest 19,7 proc. badanych. Zdania w tej sprawie nie ma 27,6 proc. ankietowanych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

- Przeciwko startowaniu Marka Kuchcińskiego jako kandydata w wyborach z list PiS są częściej osoby powyżej 50 lat (62 proc.), badani o wykształceniu podstawowym/ gimnazjalnym (62 proc.), ankietowani o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (65 proc.) oraz respondenci z największych miast (64 proc.) - komentuje wyniki badania Piotr Zimolzak z SW Research.

Przypomnijmy, Marek Kuchciński złożył dymisję ze stanowiska marszałka Sejmu przed posiedzeniem Sejmu 9 sierpnia. Decyzja była wymuszona aferą, która wybuchła wokół prywatnych lotów Kuchcińskiego rządowym samolotem. Polityk oraz członkowie jego rodziny mieli odbyć w sumie 23 takie przeloty. W ramach zadośćuczynienia Kuchciński zadeklarował, że przeleje 28 tys. złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Wpłacił również 15 tys. zł na Caritas i fundację Ewy Błaszczyk.

d2wqxkg

Źródło: rp.pl

Zobacz także: Miller woli Tuska jako prezydenta. Reakcja Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wqxkg

Podziel się opinią

Share
d2wqxkg
d2wqxkg
Więcej tematów