Trwa ładowanie...
d19n3ll

Awaryjne lądowanie w Modlinie. Sprawca alarmu z problemami psychicznymi

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu o ładunku wybuchowym w samolocie - poinformowała stołeczna policja. Prokuratura poinformowała, że to osoba, która już była zatrzymana po innym alarmie, ale nie postawiono jej zarzutów, ze względu na problemy psychiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaryjne lądowanie w Modlinie. Sprawca alarmu z problemami psychicznymi
(WawaLove.pl)
d19n3ll

Rejsowy samolot z Oslo lądował rano w czwartek w Modlinie w awaryjnym trybie, pasażerowie opuścili samolot, służby sprawdziły maszynę i nie znalazły ładunku.

- Kryminalni ustalili numer telefonu, z którego informowano o bombie, ustalili adres i zatrzymali 48-letniego mężczyznę w jego mieszkaniu - poinformowało biuro prasowe stołecznej policji.

Prokuratura w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęła już śledztwo w tej sprawie wobec mężczyzny - mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego - podała prokuratura w komunikacie.

d19n3ll

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur potwierdziła, że z zatrzymanym prowadzone są czynności, ale jest to osoba z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi.

- To osoba z ciężkimi zaburzeniami, znana prokuraturze, półtora roku temu wywołała podobny alarm na Okęciu. Wówczas biegli orzekli jego niepoczytalność, ale nie wnieśli o jakiekolwiek środki zabezpieczające, stwierdzając, że osoba ta nie stanowi zagrożenia. Tamto śledztwo zostało umorzone - dodała.

- To nie kolejny głupi żart, tylko czyn osoby ciężko chorej - zaznaczyła.

Za fałszywą informację o alarmie bombowym grozi do 8 lat więzienia.

d19n3ll

Podziel się opinią

Share
d19n3ll
d19n3ll