Trwa ładowanie...
d12z5p7

Awaryjne lądowanie Ryanair we Frankfurcie. Ponad 30 pasażerów w szpitalu

Nagły spadek ciśnienia, a w efekcie chwile grozy na pokładzie i awaryjne lądowanie na lotnisku Frankfurcie- Hahn - tak wyglądał lot samolotu Ryanair z Dublina do Zadaru. Do szpitala trafiło 33 pasażerów, którzy uskarżali się na ból głowy i uszu. Część z nich miała krwotoki.
Share
Załoga poprosiła o zgodę na awaryjne lądowanie na najbliższym możliwym lotnisku
Załoga poprosiła o zgodę na awaryjne lądowanie na najbliższym możliwym lotniskuŹródło: Shutterstock.com
d12z5p7

Samolot tanich linii lotniczych Ryanair ze 189 pasażerami na pokładzie wystartował z Irlandii do Chorwacji w piątek wieczorem. Podczas lotu w kabinie maszyny nagle - z nieznanych jeszcze przyczyny - spadło ciśnienie.

Załoga uwolniła maski tlenowe, a pilot rozpoczął natychmiast awaryjne schodzenie na bezpieczną wysokość. Z nieoficjalnych relacji wynika, że samolot w siedem minut zniżył się o ponad 8 km, czyli o dwie trzecie wcześniejszej wysokości.

   flightradar24.com/screen
Źródło: flightradar24.com/screen

"Niektórzy krwawili"

Załoga poprosiła też o zgodę na awaryjne lądowanie na najbliższym możliwym lotnisku. Kontrolerzy ruchu nad Niemcami wskazali Frankfurt-Hahn.

d12z5p7

Maszyna wylądowała bez problemu, ale aż 33 pasażerów wymagało opieki lekarskiej.

"Pasażerowie skarżyli się na ból głowy. Niektórzy krwawili z uszu" - głosi sobotni komunikat rzecznika policji federalnej.

Pozostali pasażerowie spędzili noc na lotnisku we Frankfurcie. W sobotę został postawiony do dyspozycji zastępczy samolot, większość pasażerów skorzystała z możliwości kontynuowania lotu.

d12z5p7

Badanie przyczyn potrwa

Co dokładnie stało się na pokładzie samolotu, jeszcze nie wiadomo. - Muszą to teraz wyjaśnić fachowcy, a to może potrwać - wyjaśniają niemieckie służby.

Linie lotnicze Ryanair podały tylko, że powodem awaryjnego lądowania był nagły spadek ciśnienia w kabinie samolotu. Nie wypowiedziały się natomiast ani co do szczegółów usterki, ani problemów zdrowotnych pasażerów.

Jest to kolejny tego typu incydent na pokładzie samolotu irlandzkiego przewoźnika.

d12z5p7

DPA/stas

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

d12z5p7

Podziel się opinią

Share
d12z5p7
d12z5p7
Więcej tematów