Trwa ładowanie...
dlq2ryx

Awaria w PKN Orlen. Podano przyczyny zdarzenia

PKN Orlen poinformował o przyczynach awarii w zakładzie produkcyjnym w Płocku. Była nią "nieszczelność na sieci parowej w zakładowej, funkcjonującej od lat, elektrociepłowni". Zdarzenie wywołało przerażenie wśród mieszkańców Płocka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po awarii nad Płockiem pojawił się ciemny dym
Po awarii nad Płockiem pojawił się ciemny dym (PAP, Fot: Marcin Bednarski)
dlq2ryx

Do awarii doszło około godz. 16. Nad Płockiem pojawił się ciemny dym. Mieszkańcy alarmowali, aby pozamykać w domach okna i nie wychodzić na zewnątrz. "Jeśli macie możliwość to najlepiej zabierzcie swoje dzieci i wyjedźcie z miasta" – proponował na Facebooku Nowy Zielony Płock. Koncern uspokajał, że sytuacja jest pod kontrolą, a podczas awarii zadziałały systemy bezpieczeństwa.

Jak podało RMF FM, w czasie awarii jedna osoba została ranna. Pracownik zewnętrznej firmy ma niegroźne oparzenia.

Biuro prasowe PKN Orlen poinformowało, że po pojawieniu się nieszczelności w sieci parowej wdrożono odpowiednie procedury. "Na wypadek braku źródła pary, nastąpiło czasowe, bezpieczne zatrzymanie części instalacji. Sytuacja została w krótkim czasie opanowana" – podano w komunikacie.

dlq2ryx

Dym nad Płockiem był wynikiem "zrzutu substancji na pochodnie, gdzie ulegają one spalaniu". Nad zakładem PKN Orlen nie ma już kłębów ciemnego dymu. Służby nie stwierdziły przekroczeń norm jakości powietrza.

Spółka podkreśla, że sytuacja nie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców Płocka. Obecnie trwa sekwencyjne przywracanie pracy poszczególnych instalacji.
Przyczyny zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane

Zobacz także: Tajemnicze spotkanie z Gersdorf. Tomasz Poręba komentuje

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dlq2ryx

Podziel się opinią

Share
dlq2ryx
dlq2ryx