Trwa ładowanie...

Awantura w Sejmie. "Hańba panu, hańba na wieki!"

- Panie Kaczyński, jak pan może patrzeć w lustro, po tym, jak na trumnie brata, bratowej, waszych przyjaciół i mojej matki zbudował imperium kłamstwa, które pozwoliło wam przejąć władzę. Jak panu nie wstyd, panie Kaczyński, doprowadzić do podziału Polski i robić czystą politykę? Pan się śmieje, hańba panu, hańba na wieki! - krzyczała z mównicy sejmowej posłanka KO Barbara Nowacka, domagając się natychmiastowego rozwiązania podkomisji smoleńskiej.

Share
Awantura w Sejmie. "Hańba panu, hańba na wieki!"Awantura w Sejmie. "Hańba panu, hańba na wieki!"Źródło: sejm.gov.pl
d1b9hd1

Sejm w środę, po godz. 10, rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Już na poczatku obrad posłanka KO Barbara Nowacka zwróciła się do premiera z prośbą o natychmiastowe rozwiązania podkomisji smoleńskiej i "ukarania tego kłamcy smoleńskiego". - Za fałszerstwa dokumentów - powiedziała posłanka, wskazując na Antoniego Macierewicza.

"Hańba panu, hańba na wieki!"

Następnie zwróciła się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. - Panie Kaczyński, jak pan może patrzeć w lustro, po tym, jak na trumnie brata, bratowej, waszych przyjaciół i mojej matki zbudował imperium kłamstwa, które pozwoliło wam przejąć władze. Jak panu nie wstyd panie Kaczyński, doprowadzić do podziału Polski i robić czystą politykę? Pan się śmieje, hańba panu, hańba na wieki! - krzyczała z mównicy sejmowej posłanka KO Barbara Nowacka.

Po Nowackiej głos zabrał Antoni Macierewicz. - Ja spokojnie mogę poczekać, aż ci, którzy doprowadzili do oddania Rosji wszystkich dokumentów, skończą krzyczeć, bo oni krzyczą ze strachu - powiedział polityk PiS. - Oni krzyczą ze strachu, broniąc Tuska, który oddał wszystkie badania stronie rosyjskiej - stwierdził Macierewicz.

Podkomisja smoleńska. Macierewicz oskarża TVN

- Boją się, że opinia publiczna dowie się, jaka jest prawda. Dlatego chcą to zakrzyczeć. Wszystkie wyniki są opublikowane. To TVN ukrywa wyniki badań symulacji, pokazujące, że samolot rozbija się zupełnie inaczej, niż wynika to z badań komisji Millera - kontynuował były szef MON.

Gawkowski: panie Macierewicz, pana osądzi historia

Głos zabrał także poseł Krzysztof Gawkowski z Lewicy. - Pani marszałek, miał być wniosek formalny o drożyźnie, ale ten absolutny kłamca z tej mównicy obraża Polskę i Polaków - powiedział polityk, wskazując na Antoniego Macierewicza.

d1b9hd1

- Panie pośle! Panie pośle! Panie pośle! - zaczęła krzyczeć marszałek Witek. - Panie pośle! Przywołuję pana do porządku - dodała.

- Miał być marszałek senior, a jest marszałek obłudy, kłamstwa i nieprawdy. Tańczy na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej. Koniec z tą hańbą dla tego Sejmu. Trzeba o tym mówić i to obnażać. Zginęli tam wszyscy. Z każdej strony sceny politycznej, ale nikomu nie przyszło do głowy uprawiać na tym politykę, panie Macierewicz. Wstyd i hańba - dodał poseł Gawkowski.

Poseł dodał, że budowany jest "mit smoleński". - Zamiast uczcić pamięć ofiar. Panie Macierewicz, pana osądzi historia i osądzi Polska. Wstyd, że jest pan posłem RP - krzyknął Gawkowski.

d1b9hd1

- Panie pośle, proszę się zastanowić 10 razy, zanim pan coś powie z tej mównicy, bo to się nie mieści w mandacie poselskim oskarżanie kogoś o coś takiego - upomniała Gawkowskiego marszałek Witek.

Przypomnijmy, że w poniedziałek w programie "Czarno na białym" w TVN24 został wyemitowany reportaż "Siła kłamstwa", w którym przedstawiono materiały wskazujące na to, że podkomisja Antoniego Macierewicza dysponowała wynikami badań, które zaprzeczały tezie o wybuchu w skrzydle prezydenckiego samolotu Tu-154 lecącego do Smoleńska.

Poseł proponuje rezygnację z KPO. "Realizuje plan Putina"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1b9hd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b9hd1
Więcej tematów