Trwa ładowanie...

Awantura u Moniki Olejnik. Ostre starcie Sławomira Neumanna (PO) i Jacka Sasina (PiS)

• Sławomir Neumann pokłócił się z Jackiem Sasinem w studio Radia ZET • To jest skandal! Co pan bredzi!? To jest obłęd! - krzyczał na antenie • Ostra reakcja była spowodowana słowami Sasina o prezesie TK • Polityk PiS ocenił wcześniej, że prezes TK "został liderem opozycji"
Share
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d2onb8w

Sasin mówił, że Rzepliński traci poparcie sędziów TK i "został liderem opozycji". Dodał, że "nie wszyscy sędziowie TK chcą zapisać się do opozycji, tylko chcą być rzetelnymi prawnikami".

Słowa Sasina wywołały mocną reakcję Sławomira Neumanna. - Czymś skandalicznym jest mówienie, że TK zapisał się do opozycji. To jest skandal, co pan mówi! Pan pomawia sędziów Trybunału! - grzmiał Neumann.

Sasin odparł, że nie będzie zamiatał problemu pod dywan i będzie poruszał problemy, odwołał się przy tym do Niemiec. - Pan ma takie myślenie, jak Niemcy, którzy uważają, że jak się nie mówi o gwałtach na kobietach, to ich nie ma - mówił do Neumanna.
B - Co pan bredzi? Co pan łączy? (...) To jest obłęd, w którym jesteście - mówił szef klubu parlamentarnego PO. Co ciekawe, opinię Neumanna częściowo podziela prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Dudy, który uznał zarzuty Sasina na zbyt mocne. - Ja bym powiedział tak: profesor Rzepliński w niektórych wypowiedziach zachowuje się tak, jakby był politykiem opozycji - mówił doradca w audycji Moniki Olejnik w Radiu ZET.

d2onb8w

Podziel się opinią

Share
d2onb8w
d2onb8w
Więcej tematów