Trwa ładowanie...
d1ml80i

Awantura podczas wizyty Mateusza Kijowskiego w Namysłowie. Mieli kije bejsbolowe, interweniowała policja

Kilka osób uzbrojonych w kije bejsbolowe próbowało zakłócić spotkanie lidera KOD Mateusza Kijowskiego, który w sobotę wieczorem spotkał się z mieszkańcami Namysłowa w tamtejszym domu kultury. Interweniowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1ml80i

Mateusz Kijowski przyjechał do Namysłowskiego Ośrodka Kultury z byłym senatorem Józefem Piniorem, aby spotkać się z mieszkańcami tego miasta. W czasie, gdy trwało spotkanie, przed budynkiem NOK pojawiło się kilku mężczyzn z flagami i drewnianymi pałkami. Napastnicy weszli do holu budynku i zdewastowali ustawione tam dekoracje. Doszło do przepychanek z uczestnikami spotkania, którzy wezwali policję. Funkcjonariusze towarzyszyli uczestnikom spotkania do jego zakończenia.

Jak donoszą internauci na Twitterze, w trakcie spotkania z Kijowskim, Piniorem i władzami miasta "doszło do zadymy". "Został lekko zdemolowany hol NOK" - relacjonują. Inni nazywają incydent "atakiem na KOD".

Kijowski pojechał także do Dobrzenia Wielkiego, gdzie spotkał się z prowadzącymi głodówkę przeciwnikami powiększenia miasta Opole o tereny czterech ościennych gmin. W spotkaniu uczestniczył Adam Mazguła - emerytowany pułkownik, który po kontrowersyjnych wypowiedziach na temat stanu wojennego zrezygnował ze stanowiska szefa wojewódzkiej organizacji Związku Harcerstwa Polskiego.

oprac. Adam Hrynkiewicz, Natalia Durman

d1ml80i

Podziel się opinią

Share

d1ml80i

d1ml80i
Więcej tematów