Autostrada A4 zablokowana w okolicy Góry św. Anny
A4: droga w kierunku Wrocławia zablokowana
Autostrada A4 na opolskim odcinku na trasie do Wrocławia jest zablokowana. Na wysokości Góry św. Anny zderzyły się trzy samochody osobowe. Prawdopodobną przyczyną wypadku były obfite opady śniegu i niedostosowanie stylu jazdy do warunków pogodowych – informuje RMF FM.
Jedna z osób została przewieziona do szpitala. Droga na trasie A4 w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Jadącym z Katowic do Opola proponowany jest objazd przez Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie i Krapkowice.
A4: trudne warunki na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku
Na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku panują bardzo trudne warunki drogowe. Na całym Dolnym Śląsku jazdę utrudniają intensywne opady deszczu. Na opolskim odcinku autostrady A4 pada śnieg, miejscami jezdnia jest biała, a jazdę utrudnia błoto pośniegowe.
Szczególną ostrożność muszą zachować również kierowcy jadący obwodnicą Wrocławia. W wyniku zderzeniu czterech samochodów osobowych zajęty jest jeden pas jezdni w kierunku Warszawy między węzłami Wrocław Północ i Lotnisko.