Trwa ładowanie...
d2r37uw

Autostrada A2 – wiemy, kto zapłaci więcej za przejazd

Autostrada A2 od dziś droższa dla kierowców samochodów ciężarowych. Prowadzący auta osobowe będą płacić tyle samo co przed rokiem.
Share
Autostrada A2 - droższe przejazdy dla kierowców samochodów ciężarowych.
Autostrada A2 - droższe przejazdy dla kierowców samochodów ciężarowych.Źródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d2r37uw

Autostrada A2 – kto zapłaci więcej za przejazd

Autostrada A2 na odcinku Konin – Nowy Tomyśl będzie droższa. Nowe ceny za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem prezentują się następująco:

  • 31 zł - pojazdy kategorii 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami),
  • 47 zł - pojazdy kategorii 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami),
  • 73 zł - pojazdy kategorii 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami).
d2r37uw

20 zł za przejechanie każdych 50 km trasy zapłacą kierowcy aut osobowych oraz motocykli. Zgodnie z zapowiedziami zarządcy A2 cena przejazdu dla tych pojazdów nie ulegnie zmianie w 2019 roku.

Autostrada A2 – drożej znaczy lepiej?

Autostrada A2 będzie droższa dla kierowców, którzy w zamian za wyższą opłatę mogą liczyć na poprawę jakości jazdy. Zarządca A2, Autostrada Wielkopolska S.A., zapowiada, że podwyższenie opłat jest związane ze wzrostem cen utrzymania nawierzchni. Dodatkowo ze środków uzyskanych z opłat za przejazd A2 Autostrada Wielkopolska planuje sfinansować poszerzenie obwodnicy Poznania na odcinku Poznań Zachód - Poznań Krzesiny. Dodatkowe środki pozwolą również dobudować więcej ekranów akustycznych.

d2r37uw

Podziel się opinią

Share
d2r37uw
d2r37uw
Więcej tematów