Trwa ładowanie...
d3lzoce

Autostrada A2 – wiemy, kto zapłaci więcej za przejazd

Autostrada A2 od dziś droższa dla kierowców samochodów ciężarowych. Prowadzący auta osobowe będą płacić tyle samo co przed rokiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autostrada A2 - droższe przejazdy dla kierowców samochodów ciężarowych.
Autostrada A2 - droższe przejazdy dla kierowców samochodów ciężarowych. (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d3lzoce

Autostrada A2 – kto zapłaci więcej za przejazd

Autostrada A2 na odcinku Konin – Nowy Tomyśl będzie droższa. Nowe ceny za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem prezentują się następująco:

  • 31 zł - pojazdy kategorii 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami),
  • 47 zł - pojazdy kategorii 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami),
  • 73 zł - pojazdy kategorii 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami).

20 zł za przejechanie każdych 50 km trasy zapłacą kierowcy aut osobowych oraz motocykli. Zgodnie z zapowiedziami zarządcy A2 cena przejazdu dla tych pojazdów nie ulegnie zmianie w 2019 roku.

d3lzoce

Autostrada A2 – drożej znaczy lepiej?

Autostrada A2 będzie droższa dla kierowców, którzy w zamian za wyższą opłatę mogą liczyć na poprawę jakości jazdy. Zarządca A2, Autostrada Wielkopolska S.A., zapowiada, że podwyższenie opłat jest związane ze wzrostem cen utrzymania nawierzchni. Dodatkowo ze środków uzyskanych z opłat za przejazd A2 Autostrada Wielkopolska planuje sfinansować poszerzenie obwodnicy Poznania na odcinku Poznań Zachód - Poznań Krzesiny. Dodatkowe środki pozwolą również dobudować więcej ekranów akustycznych.

d3lzoce

Podziel się opinią

Share

d3lzoce

d3lzoce
Więcej tematów