Trwa ładowanie...
marcin kulasek

Autorefleksja posła Marcina Kulaska. "Wyszedłem na nadętego buca"

- Nie jestem oderwany od rzeczywistości - zapewnia Marcin Kulasek. Choć najpierw wypierał się wypowiedzi, w której zasugerował, że 9 tys. zł miesięcznie to za mało na życie w Warszawie, postanowił się jednak wytłumaczyć.

Share
Autorefleksja posła Marcina Kulaska. "Wyszedłem na nadętego buca"
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2lyzvi

- Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł - żalił się portalowi Interia poseł Marcin Kulasek. Po tym jak jego słowa zaczęły być szeroko komentowane, polityk się od nich odciął. Po dłuższej refleksji bije się jednak w piersi.

"Niełatwo jest wracać do niemiłych rzeczy, ale przeczytałem wczoraj wieczorem jeszcze raz wywiad ze sobą i zdałem sobie sprawę, że wyszedłem na nadętego buca…" - przyznał z zaskakującą szczerością Kulasek. Podkreślił, że "zupełnie nie to miał na myśli". - Jest dokładnie odwrotnie, niż to, co wyszło z mojej wypowiedzi. Nie jestem oderwany od rzeczywistości i zdaję sobie sprawę, jak i za ile się żyje w Polsce - zapewnił.

Jak podkreślił, "9 tysięcy miesięcznie to bardzo dużo". - Nie przywykłem do luksusów i nie czuję się komfortowo jadając na mieście, bo wolę sam sobie zrobić śniadanie czy ugotować obiad. Jadanie na mieście to jest luksus, zwłaszcza w Warszawie. I na to chciałem zwrócić uwagę: fajnie byłoby, gdybym mógł w hotelu poselskim ugotować sobie obiad czy śniadanie. Chciałem zwrócić uwagę na to, że koszty w Warszawie są wysokie, że ceny w sklepach odstają od realiów, a jedzenie na mieście to luksus, którego ja, mając na uwadze swoją rodzinę, chciałbym uniknąć - napisał Kulasek.

Znaczące zmiany w sondażu dla PO. Beata Kempa komentuje

Dodał, że zdaje sobie sprawę, że ta wypowiedź będzie się za nim ciągnęła, ale ma nadzieję, że swoją pracą pokaże, że uczciwie zarabia na poselską pensję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2lyzvi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lyzvi
d2lyzvi
Więcej tematów