Trwa ładowanie...
d1ob151

Autorefleksja posła Marcina Kulaska. "Wyszedłem na nadętego buca"

- Nie jestem oderwany od rzeczywistości - zapewnia Marcin Kulasek. Choć najpierw wypierał się wypowiedzi, w której zasugerował, że 9 tys. zł miesięcznie to za mało na życie w Warszawie, postanowił się jednak wytłumaczyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Kulasek opublikował kolejny wpis o tym, co sądzi o zarobkach
Marcin Kulasek opublikował kolejny wpis o tym, co sądzi o zarobkach (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1ob151

- Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł - żalił się portalowi Interia poseł Marcin Kulasek. Po tym jak jego słowa zaczęły być szeroko komentowane, polityk się od nich odciął. Po dłuższej refleksji bije się jednak w piersi.

"Niełatwo jest wracać do niemiłych rzeczy, ale przeczytałem wczoraj wieczorem jeszcze raz wywiad ze sobą i zdałem sobie sprawę, że wyszedłem na nadętego buca…" - przyznał z zaskakującą szczerością Kulasek. Podkreślił, że "zupełnie nie to miał na myśli". - Jest dokładnie odwrotnie, niż to, co wyszło z mojej wypowiedzi. Nie jestem oderwany od rzeczywistości i zdaję sobie sprawę, jak i za ile się żyje w Polsce - zapewnił.

Jak podkreślił, "9 tysięcy miesięcznie to bardzo dużo". - Nie przywykłem do luksusów i nie czuję się komfortowo jadając na mieście, bo wolę sam sobie zrobić śniadanie czy ugotować obiad. Jadanie na mieście to jest luksus, zwłaszcza w Warszawie. I na to chciałem zwrócić uwagę: fajnie byłoby, gdybym mógł w hotelu poselskim ugotować sobie obiad czy śniadanie. Chciałem zwrócić uwagę na to, że koszty w Warszawie są wysokie, że ceny w sklepach odstają od realiów, a jedzenie na mieście to luksus, którego ja, mając na uwadze swoją rodzinę, chciałbym uniknąć - napisał Kulasek.

d1ob151

Znaczące zmiany w sondażu dla PO. Beata Kempa komentuje

Dodał, że zdaje sobie sprawę, że ta wypowiedź będzie się za nim ciągnęła, ale ma nadzieję, że swoją pracą pokaże, że uczciwie zarabia na poselską pensję.

d1ob151

Zobacz też: "Koszmarne" życie posłów. Jak się żyje w poselskim hotelu?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1ob151

d1ob151
d1ob151
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów