Trwa ładowanie...
d2829fo

Autonomia Palestyńska: czystki czy reforma?

Jaser Arafat zdymisjonował czterech wysokiej rangi funkcjonariuszy palestyńskich: Dżibrila Radżuba - szefa sił bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu Jordanu, Raziego Dżabalę - komendanta policji w Gazie, Mahmuda Abu Marzuka - szefa obrony cywilnej i Tałfika Tirałiego - szefa wywiadu. Arafat mianował też ich następców.

d2829fo
d2829fo

Najsilniejszą pozycję spośród zdymisjonowanych miał Dżibril Radżub, który niejednokrotnie sprzeciwiał się decyzjom Arafata i jego polityce. Radżub twierdzi, że o swej dymisji dowiedział się z mediów. Dwaj odwołani oficerowie - Razi Dżabali i Tałfik Tirałi - znajdują się na liście Palestyńczyków poszukiwanych przez Izrael za działalność zbrojną, powiązania z zamachami i wspieranie skrajnych organizacji palestyńskich.

Komentatorzy izraelscy uważają, że Arafat kontynuuje wymianę szefów służb specjalnych, aby oczyścić przedpole polityczne dla swoich ludzi, odsunąć konkurentów i wprowadzić na kluczowe stanowiska urzędników cywilnych. Natomiast źródła bliskie Arafatowi twierdzą, że zmiany personalne są etapem reform w administracji palestyńskiej.(ck)

d2829fo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2829fo
Więcej tematów