Trwa ładowanie...
d204i5y
IAR

Austria zawiesza pociągi na Węgry

Koleje austriackie zawieszają połączenia z Węgrami z powodu przepełnienia pociągów. Jadą nimi na zachód imigranci z Węgier.
Share
Austria zawiesza pociągi na Węgry
Źródło: PAP/EPA, Fot: Balazas Mohai
d204i5y

Do Austrii przybyło rano 3700 imigrantów - więcej niż w ostatnich dniach. Władze, które oczekują przybycia kolejnych setek ludzi, starają się zorganizować ich transport do Niemiec.

W rejonie miasta Nickelsdorf, gdzie znajduje się centrum rejestracji imigrantów, zajęte są wszystkie miejsca noclegowe.

Większość przybywających do Austrii imigrantów, wśród których są uchodźcy z Syrii, zmierza do Niemiec. Tylko kilkuset złożyło wnioski o azyl w Austrii.

d204i5y

Nowe prawo wywoła chaos?

Nowe antyimigranckie prawo przyjęte przez Węgry, które wejdzie w życie 15 września, może "doprowadzić do chaosu" - oświadczył z kolei we wtorek dyrektor Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców na Europę Vincent Cochetel.

Zaapelował też do władz węgierskich o "lepszą koordynację na granicy między wszystkimi czynnikami: policją, służbami imigracyjnymi, wojskiem, władzami lokalnymi i organizacjami humanitarnymi".

Cochetel uważa, że w ciągu najbliższych 10 dni na Węgry przybędzie z Grecji, Macedonii i Serbii ok. 42 tys. uchodźców.

Nowe prawo, przyjęte przez parlament na wniosek premiera Viktora Orbana, które wejdzie w życie 15 września, przewiduje do trzech lat więzienia dla osób nielegalnie przekraczających granicę oraz do pięciu lat, jeśli osoba ta jest uzbrojona i powoduje uszkodzenie ogrodzenia budowanego na południowej granicy Węgier z Serbią.

d204i5y

Podziel się opinią

Share
d204i5y
d204i5y
Więcej tematów