Trwa ładowanie...
duuwdxe

Austria żąda limitu uchodźców dla państw UE

Austriacki minister obrony w czwartkowym wywiadzie dla niemieckiego "Bilda" oświadczył, że jest za wprowadzeniem limitu uchodźców dla każdego z państw Unii Europejskiej.
Share
Austria żąda limitu uchodźców dla państw UE
Źródło: WP
duuwdxe

Limit całego UE miałby się składać z limitu dla każdego, kolejnego państwa Unii. Co zdaniem "Bilda" narzuciłoby każdemu z państw "zdefiniowanie granicy własnych możliwości" w kontekście przyjmowanych uchodźców.

W opinii Hansa Petera Doskozila "chodzi o to, żeby skończyć z błędną polityką azylową UE". Dodał, że możliwości przyjmowania uchodźców są ograniczone.

Austriacki minister mówił o potrzebie stworzenia uporządkowanego systemu legalnego przybywania do UE uprawnionych do azylu, a składanie wniosków o azyl powinno być w przyszłości możliwe wyłącznie poza granicami Unii. Dopiero po uzyskaniu azylu uchodźca mógłby wjechać do UE.

duuwdxe

Koncepcja Doskozila zakłada zorganizowanie w krajach trzecich unijnych ośrodków dla ubiegających się o azyl. Do takich ośrodków powinni też być kierowani uchodźcy ratowani na Morzu Śródziemnym. W "strefach ochronnych" przy takich ośrodkach należałoby także umieszczać nielegalnych imigrantów.

- Państwa UE, a nie organizacje przemytników ludzi, decydowałyby o tym, kto może wjechać do Unii" - wyjaśnił Doskozil. I zaznaczył konieczność skutecznej ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej.

Rząd Austrii zamierza wkrótce przedstawić tę koncepcję w Brukseli.

duuwdxe

Podziel się opinią

Share
duuwdxe
duuwdxe
Więcej tematów