Trwa ładowanie...

Australia: Znaleziono zwierzę podobne do słynnego Pikachu

Do weterynarzy ze stanu Wiktoria w Australii trafiło zwierzę mocno przypominające kultowego Pikachu z japońskiego anime "Pokémon".

Australia: Znaleziono zwierzę podobne do słynnego PikachuŹródło: Twitter
d4bpplm
d4bpplm

Tym zwierzęciem jest kitanka lisia, ma zaledwie pięć miesięcy i jest samicą. Została znaleziona przez przypadkową osobę - prawdopodobnie wypadła z torby matki. Zwierzę zostało natychmiast zaniesione do lekarza. Weterynarze stwierdzili, że swoje jasnopomarańczowe futerko zawdzięcza niskiemu poziomowi melaniny (pigment odpowiadający za kolor skóry, owłosienia i oczu).

Kitanką lisią zaopiekuje się teraz australijska organizacja zajmująca się ratowaniem zwierząt Landcare. Nadali jej imię Pikachu, ponieważ jest bardzo podobna do kultowej postaci.

Ze względu na swoje niezwykłe umaszczenie oraz charakter zwierzęcia nocnego, kitanka lisia będzie łatwo widoczna dla drapieżników. Dlatego też opiekunowie nie chcą jej wypuszczać. - Jeżeli zacznie się zachowywać brzydko i agresywnie to ją pewnie wypuścimy. Ale jak dalej będzie raczej nieśmiała i przestraszona, to zostanie u nas na długo - dodała jedna z opiekunek z Landcare.

Z kolei australijscy zoolodzy twierdzą, że mają wiedzę na temat siedlisk podobnych kitanek lisich, ale nie chcą niczego zdradzać - w ten sposób chcą chronić zwierzęta przed fanami serii Pokémon.

d4bpplm

Kitanka lisia to gatunek torbacza z rodziny pałankowatych. Zwierzę naturalnie żyje na terenie Australii i Tasmanii, ale z powodzeniem introdukowano je w Nowej Zelandii. Jest ssakiem roślinożernym, ale nie pogardzi owadami. Ma bardzo charakterystyczny ogon - długi, mocny, pozbawiony sierści. Zazwyczaj żyje w lasach eukaliptusowych, parkach i ogrodach. Jest gatunkiem inwazyjnym.

d4bpplm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bpplm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj