Trwa ładowanie...
d44qbcq
geje

Australia: geje przeciwko nowemu prymasowi

Gwałtowny protest grupy homoseksualistów towarzyszył ingresowi na stolicę biskupią w Sydney nowego prymasa Australii, arcybiskupa George'a Pell'a. Aresztowano 5 demonstrantów. W przeciwieństwie do odchodzącego na emeryturę poprzednika, kardynała Edwarda Clancy, arcybiskup Pell uważany jest za konserwatystę.

Share
d44qbcq

Australijski Kościół katolicki jest bardzo liberalny. Głośno się mówi o potrzebie zniesienia celibatu i dopuszczenia kobiet do najwyższych urzędów kościelnych.

Gdy urzędujący przez 18 lat prymas, liberał kardynał Edward Clancy, przekroczył wiek emerytalny, na stanowisko biskupa Sydney i prymasa papież mianował dotychczasowego biskupa Melbourne, konserwatystę Georga Pell'a. Potępia on seks pozamałżeński, homoseksualizm, antykoncepcję, aborcję i eutanazję, akceptowane przez Australijczyków. Sprzeciwia się też kapłaństwu kobiet, powszechnemu w innych kościołach Australii.

W swej homilii arcybiskup Pell wezwał młodych mężczyzn do podejmowania posługi kapłańskiej - kościół w Australii cierpi bowiem na dotkliwy brak księży. (jask)

d44qbcq

Podziel się opinią

Share
d44qbcq
d44qbcq
Więcej tematów