Trwa ładowanie...
d13uoa0

Australia: aresztowano trzy osoby pod zarzutem przygotowywania ataków terrorystycznych

Australijska policja aresztowała trzech mężczyzn. Zarzucono im przygotowywanie i planowanie ataków terrorystycznych w miejscach publicznych w Melbourne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australia: aresztowano trzy osoby pod zarzutem przygotowywania ataków terrorystycznych
Australia: aresztowano trzy osoby pod zarzutem przygotowywania ataków terrorystycznych (PAP/EPA)
d13uoa0

Australia: aresztowano trzech mężczyzn pod zarzutem przygotowywania ataków terrorystycznych

W wtorek rano czasu lokalnego policja w Melbourne aresztowała trzech mężczyzn stawiając im zarzuty przygotowywania i planowania ataków terrorystycznych. Jak podaje komendant australijskiej policji w stanie Wiktoria, Graham Ashton – aresztowani nie są formalnie związani z żadną organizacją. Zatrzymani mężczyźni są w wieku 30, 26 i 21 lat. Wszyscy to Australijczycy tureckiego pochodzenia.

Australia: mężczyźni inspirowali się IS, chcieli zorganizować ataki terrorystyczne

Jak podaje policja, śledztwo w sprawie mężczyzn było prowadzone od marca. Zostali oni zatrzymani zaraz po tym, gdy próbowali wejść w posiadanie karabinów półautomatycznych, którymi chcieli posłużyć się podczas ataków.

d13uoa0

"Mamy dostateczne dowody, aby działać w trybie antyterrorystycznym" – dodał Graham Ashton, komendant policji. "Bez wątpienia poszukiwali miejsc masowych zgromadzeń, miejsc w których gromadzą się tłumy. Próbowali znaleźć takie miejsca, w których będzie można zabić jak najwięcej ludzi".

Według policji, podejrzani nie zadecydowali jeszcze gdzie konkretnie dokonają ataków. Zarzut planowania ataku terrorystycznego postawiono 21-letniemu zatrzymanemu, który rzekomo miał być przywódcą grupy.

d13uoa0

Podziel się opinią

Share
d13uoa0
d13uoa0
Więcej tematów