Trwa ładowanie...

Australia: Anulowano kilkaset wiz zagranicznym przestępcom. "Nie będą krzywdzić Australijczyków"

Rząd Australii zdecydował się anulować co najmniej 800 wiz dla cudzoziemców, którzy mają związki z jakąkolwiek działalnością przestępczą. - Nie ma miejsca w naszym kraju dla ludzi, którzy tu przyjeżdżają, by krzywdzić Australijczyków - powiedział Peter Dutton, minister spraw wewnętrznych.

Australia: Anulowano kilkaset wiz zagranicznym przestępcom. "Nie będą krzywdzić Australijczyków"Źródło: Shutterstock.com
dxh0nog
dxh0nog

Według portalu news.com, wizy stracili ci cudzoziemcy, którzy dopuszczali się takich przestępstw jak gwałt, morderstwo, pedofilia, przemoc w rodzinie czy napad z bronią w ręku.

Z oświadczenie australijskiego MSW wynika, że unieważniono wizy osobom, które popełniły ciężkie przestępstwa - w tym 13 morderstw, 125 napaści i 56 rozbojów z użyciem broni.

- Witamy ludzi z całego świata, ale ci nieliczni, którzy sądzą, że mogą mieszkać w Australii i angażować się w działalność przestępczą, muszą wiedzieć, że nie zostaną tu długo - mówił Dutton.

Wśród wszystkich cudzoziemców, którzy będą deportowani lub już zostali wydaleni z Australii, około 100 osób jest zamieszanych w przestępstwa seksualne wobec dzieci, pornografię lub wykorzystywanie dzieci. 53 zostały skazane za przemoc domową, a 34 za gwałt.

dxh0nog

W ostatnich pięciu latach liberalno-narodowy rząd koalicyjny anulował wizy 4150 cudzoziemcom, którzy popełnili poważne przestępstwa. W październiku minionego roku rząd federalny przedstawił projekty ustaw, które miałyby sprawić, że większa liczba cudzoziemców byłaby zagrożona deportacją.

Od 2014 roku prawo w Australii anulowanie wiz tym obcokrajowcom, którzy zostali skazani na co najmniej 12 miesięcy pozbawienia wolności.

dxh0nog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxh0nog
Więcej tematów