Trwa ładowanie...

Ataki uzbrojonych napastników na chrześcijańskie osiedle i sąd w Pakistanie

• Seria zamachów w Pakistanie

• W mieście Mardan zamachowiec zaatakował sąd - zginęło 12 osób

• Terroryści zaatakowali też chrześcijańskie osiedle w Pakistanie

• Jeden z napastników- samobójców chciał zdetonować bombę w kościele

• Napastników udało się powstrzymać - informują władze

• W wyniku strzelaniny zginęło 4 terrorystów i jeden mieszkaniec osiedla

Share
Ataki uzbrojonych napastników na chrześcijańskie osiedle i sąd w PakistanieŹródło: AFP, fot: BANARAS KHAN
dbv0dip

Seria zamachów w północno-wschodnim Pakistanie. Zamachowcy zaatakowali sąd i chrześcijańskie osiedle w Peszawarze. Zginęło 17 osób, są dziesiątki rannych.

W mieście Mardan w prowincji Chajber Pasztunchwa pod jednym z sądów zamachowiec rzucił dwa granaty, a następnie sam wysadził się w powietrze. Zginęło 12 osób - w tym sędziowie i policjanci. 52 osoby zostały ranne.
Grupa terrorystów zaatakowała też chrześcijańskie osiedle w pobliżu Peszawaru, na północnym zachodzie Pakistanu. W wyniku strzelaniny zginęło czterech napastników i jeden chrześcijanin - poinformowały źródła wojskowe i policyjne.

W ataku obrażenia odniosło trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i dwóch cywilnych strażników.

dbv0dip

Rzecznik armii generał Asim Bajwa oświadczył, że atak został szybko odparty, a siły bezpieczeństwa szukają teraz domniemanych wspólników.

Według przedstawiciela lokalnej policji na teren chrześcijańskiego osiedla przedostało się czterech terrorystów, którzy zamierzali przeprowadzić zamach samobójczy; jeden z nich wszedł do kościoła, w którym jednak w tym czasie nie było wiernych. Napastnicy zabili jednego chrześcijanina.

Źródło to podkreśliło, że szybka odpowiedź ze strony cywilnych strażników i sił bezpieczeństwa zapobiegła większej liczbie ofiar śmiertelnych.

Do przeprowadzenia podwójnego zamachu przyznała się frakcja pakistańskich talibów, organizacja o nazwie Jamaat-ur-Ahrar. W oświadczeniu przesłanym agencji Reutera rzecznik Ehsanullah Ehsan zapowiedział więcej ataków.

dbv0dip

"Apelujemy do cywilów, by trzymali się z daleka od obiektów organów ścigania i nieislamskich sądów. W dalszym ciągu będziemy je atakować" - ostrzegł.

Wcześniej to samo ugrupowanie przyznało się do ataku na osiedle chrześcijan w pobliżu Peszawaru, także na północnym zachodzie Pakistanu.

Peszawar był areną najbardziej krwawego zamachu w historii Pakistanu. W 2014 roku w ataku talibów na tamtejszą szkołę zginęło ponad 150 osób, głównie dzieci.

dbv0dip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbv0dip
dbv0dip
Więcej tematów