WP
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+4

Ataki uzbrojonych napastników na chrześcijańskie osiedle i sąd w Pakistanie

• Seria zamachów w Pakistanie
• W mieście Mardan zamachowiec zaatakował sąd - zginęło 12 osób
• Terroryści zaatakowali też chrześcijańskie osiedle w Pakistanie
• Jeden z napastników- samobójców chciał zdetonować bombę w kościele
• Napastników udało się powstrzymać - informują władze
• W wyniku strzelaniny zginęło 4 terrorystów i jeden mieszkaniec osiedla
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ataki uzbrojonych napastników na chrześcijańskie osiedle i sąd w Pakistanie
(AFP, Fot: BANARAS KHAN)
WP

Seria zamachów w północno-wschodnim Pakistanie. Zamachowcy zaatakowali sąd i chrześcijańskie osiedle w Peszawarze. Zginęło 17 osób, są dziesiątki rannych.

W mieście Mardan w prowincji Chajber Pasztunchwa pod jednym z sądów zamachowiec rzucił dwa granaty, a następnie sam wysadził się w powietrze. Zginęło 12 osób - w tym sędziowie i policjanci. 52 osoby zostały ranne.
Grupa terrorystów zaatakowała też chrześcijańskie osiedle w pobliżu Peszawaru, na północnym zachodzie Pakistanu. W wyniku strzelaniny zginęło czterech napastników i jeden chrześcijanin - poinformowały źródła wojskowe i policyjne.

W ataku obrażenia odniosło trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i dwóch cywilnych strażników.

WP

Rzecznik armii generał Asim Bajwa oświadczył, że atak został szybko odparty, a siły bezpieczeństwa szukają teraz domniemanych wspólników.

Według przedstawiciela lokalnej policji na teren chrześcijańskiego osiedla przedostało się czterech terrorystów, którzy zamierzali przeprowadzić zamach samobójczy; jeden z nich wszedł do kościoła, w którym jednak w tym czasie nie było wiernych. Napastnicy zabili jednego chrześcijanina.

Źródło to podkreśliło, że szybka odpowiedź ze strony cywilnych strażników i sił bezpieczeństwa zapobiegła większej liczbie ofiar śmiertelnych.

Do przeprowadzenia podwójnego zamachu przyznała się frakcja pakistańskich talibów, organizacja o nazwie Jamaat-ur-Ahrar. W oświadczeniu przesłanym agencji Reutera rzecznik Ehsanullah Ehsan zapowiedział więcej ataków.

WP

"Apelujemy do cywilów, by trzymali się z daleka od obiektów organów ścigania i nieislamskich sądów. W dalszym ciągu będziemy je atakować" - ostrzegł.

Wcześniej to samo ugrupowanie przyznało się do ataku na osiedle chrześcijan w pobliżu Peszawaru, także na północnym zachodzie Pakistanu.

Peszawar był areną najbardziej krwawego zamachu w historii Pakistanu. W 2014 roku w ataku talibów na tamtejszą szkołę zginęło ponad 150 osób, głównie dzieci.

Polub WP Wiadomości
WP
WP