Trwa ładowanie...

Atak terrorystyczny na World Trade Center. Ujawniono niepublikowane wideo z wydarzeń z 11 września

W internecie pojawiło się nieznane wcześniej nagranie wydarzeń z 11 września. Niepublikowany materiał jest autorstwa operatora kamery Marka LaGanga, który pracował wtedy dla kanału CBS News.

Share
Atak terrorystyczny na World Trade Center. Ujawniono niepublikowane wideo z wydarzeń z 11 września
Źródło: Youtube.com
dwz9y1x

Wideo pojawiło się na kilkanaście dni przed 17. rocznicą ataku terrorystycznego na World Trade Center. W materiale widać m.in. wnętrze WTC 7 w głównym holu, widok na południową ścianę WTC 7 od zachodu, tuż po zawaleniu się południowej wieży WTC 2, ale jeszcze przed upadkiem WTC 1.

Kamerzyście udało się również zarejestrować upadek drugiej bliźniaczej wieży, a także pracę ekip ratunkowych i ludzi uciekających w popłochu. Materiał trwa niecałe pół godziny i od momentu publikacji zdążyło go już obejrzeć ponad 3,5 mln ludzi.

Do ataku na World Trade Center w Nowym Yorku doszło 11 września 2001 r. 19 zamachowców Al-Kaidy uprowadziło wtedy cztery samoloty pasażerskie. Dwa z nich uderzyły w budynki WTC, trzeci w Pentagon. Czwarty, którego celem najprawdopodobniej był Biały Dom lub Kapitol rozbił się w Pensylwanii po walce pasażerów z porywaczami.

W zamachach przeprowadzonych na terenie Stanów Zjednoczonych zginęło wtedy prawie 3 tys. osób, w tym sześcioro Polaków. Kompleks nowojorskiego centrum handlu WTC składał się z 7 budynków, z których najwyższe były dwie wieże zwane Twin Towers. Po ponad 17 latach od tamtych wydarzeń wciąż nie udało się zidentyfikować wszystkich ofiar.

Zobacz także: Mieszkańcy bloku przy ul. Piaskowej 9 o przymusowym wykwaterowaniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwz9y1x

Podziel się opinią

Share
dwz9y1x
dwz9y1x
Więcej tematów