Trwa ładowanie...
d176326
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Atak sił rządowych na syryjskie miasto Duma - zginęło 23 cywilów

Co najmniej 23 cywilów zginęło podczas nalotu bombowego sił rządowych na miasto Duma, na wschód od stolicy Syrii, Damaszku - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak sił rządowych na syryjskie miasto Duma - zginęło 23 cywilów
(PAP/EPA, Fot: MOHAMMED BADRA)
d176326

Obserwatorium przypuszcza, że w nalocie brało udział także rosyjskie lotnictwo. Bomby spadły m.in. na pełen ludzi targ. Wśród zabitych są kobiety i dzieci. Na razie nie jest możliwa weryfikacja tych doniesień przez niezależne źródła.

Od wielu miesięcy w rejonie na wschód od Damaszku toczą się zacięte walki między siłami reżimowymi a rebeliantami. Miasto Duma, położone na dalekich przedmieściach stolicy Syrii, kontrolowane jest przez rebeliantów i otoczone przez oddziały wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

To już kolejny atak sił reżimowych na Dumę. Tydzień temu podczas bombardowania zginęło tam ponad 50 osób.

Syria od ponad czterech lat jest ogarnięta wojną domową, w której życie straciło już ponad 250 tys. ludzi.

d176326

Podziel się opinią

Share

d176326

d176326
Więcej tematów