Trwa ładowanie...

Atak Rosji na Ukrainę. "Newsweek": pesymistyczne prognozy z USA

Pentagon potwierdza, że wojska Rosji dotarły w okolice stolicy Ukrainy. Tymczasem amerykański "Newsweek", powołując się na anonimowe wypowiedzi przedstawicieli władz USA, informuje, że za oceanem spodziewają się upadku Kijowa w ciągu kilku dni.

Atak Rosji na Ukrainę. "Newsweek": pesymistyczne prognozy z USA Atak Rosji na Ukrainę. "Newsweek": pesymistyczne prognozy z USA Źródło: East News, fot:
d26ua5s
d26ua5s

Trzech przedstawicieli administracji USA oceniło, że Kijów w ciągu kilku dni padnie pod naporem sił rosyjskich, a opór armii Ukrainy zostanie skutecznie zneutralizowany - podaje amerykańskie wydanie "Newsweeka" w swoim serwisie internetowym.

Amerykańscy urzędnicy, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości, mieli stwierdzić, że celem Moskwy jest okrążenie sił ukraińskich i zmuszenie ich do poddania się, a jeśli do tego nie dojdzie - to do zniszczenia tych jednostek.

d26ua5s

Rozmówcy "Newsweeka" szacują, że Kijów zostanie zdobyty w ciągu 96 godzin, a upadek władz Ukrainy nastąpi za około tydzień.

Zobacz też: Tylko takie sankcje zadziałają? "Są zagrożeniem dla Putina"

W podobnym tonie w rozmowie z "Newsweekiem" wypowiedział się były oficer wywiadu USA, który w przeszłości zajmował się Rosją.

"Po zakończeniu nalotów i ostrzału artyleryjskiego zaczęła się wojna naziemna. Myślę, że Kijów upadnie w ciągu zaledwie kilku dni - powiedział "Newsweekowi", były oficer służb wywiadowczych Stanów Zjednoczonych, również prosząc o zachowanie anonimowości.

d26ua5s

- Wojsko może przetrwać nieco dłużej, ale to nie potrwa długo - miał stwierdzić.

Pentagon o ruchach wojsk Putina

Rosyjskie wojska zbliżają się do stolicy Ukrainy, a Moskwa dąży do przesunięcia swoich sił w głąb kraju - powiedział z kolei w czwartek wieczorem wysoki rangą przedstawiciel resortu obrony USA, cytowany przez agencję Reutera.

Urzędnik, który zastrzegł anonimowość, oświadczył, że do tej pory Rosja wystrzeliła ponad 160 pocisków balistycznych w kierunku ukraińskich celów.

Ministerstwo zdrowia Ukrainy poinformowało, że w wyniku rosyjskiej inwazji zginęło 57 Ukraińców, a 169 zostało rannych.

WP
Źródło: WP

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26ua5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d26ua5s
Więcej tematów