Trwa ładowanie...
Atak paniki na placu Republiki w Paryżu. Słychać było wystrzały petard
Reuters

Atak paniki na placu Republiki w Paryżu. Słychać było wystrzały petard

Na polecenie władz setki osób szybko opuściły w niedzielę wieczorem plac Republiki w Paryżu, gdzie paryżanie masowo gromadzili się, by upamiętnić ofiary zamachów terrorystycznych. Słychać było strzały. Policja podała, że były to wystrzały petard.
Share
d1tm018

Reuters powołując się na świadków podał, że w pewnym momencie zgromadzeni ludzie zaczęli w biegu opuszczać plac. Źródła policyjne twierdzą, że nie było żadnej konkretnej przyczyny wybuchu paniki i że ludzie bez powodu zaczęli szybko opuszczać plac.

Agencja AP powołując się na władze podaje natomiast, że ktoś usłyszał odgłos wybuchających petard, a także, że ludzie uciekali na widok policjantów z wyciągniętą bronią.

d1tm018

Nie ma informacji o jakimkolwiek rzeczywistym zagrożeniu dla ludzi gromadzących się na placu.

Podobnie bez powodu w niedzielę wieczorem wybuchła panika wśród ludzi zgromadzonych przed kambodżańską restauracją niedaleko placu Republiki, która była jednym z miejsc zamachów w piątek.

VIDEO: Moment of panic at #ParisAttacks memorial site minutes ago - @ImranHSarker

pic.twitter.com/YFrj3QEdIE

d1tm018

— Paris Solidarity (@ParisSolidarity) listopad 15, 2015

Seria ataków w Paryżu. Tragiczny bilans ofiar

Wzrósł bilans ofiar serii zamachów terrorystycznych w Paryżu: 132 osoby nie żyją (trzy osoby zmarły w niedzielę wieczorem), ponad 352 osoby są ranne, w tym 96 w stanie krytycznym. Do ataków oficjalnie przyznało się Państwo Islamskie.

Francuski prezydent Francois Hollande poinformował parlament, że w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu chce przedłużenia stanu wyjątkowego na trzy miesiące - poinformowała agencja AFP za źródłami w parlamencie.

d1tm018

Podziel się opinią

Share
d1tm018
d1tm018
Więcej tematów