Trwa ładowanie...

Atak nożownika na terenie kampusu uniwersytetu w Ohio

• Strzelanina na terenie kampusu uniwersytetu stanu Ohio w USA • Osiem osób jest rannych • Uzbrojony napastnik został zabity
Share
Atak nożownika na terenie kampusu uniwersytetu w Ohio
Źródło: Associated Press / East News
d1ildzx

W ataku nożownika, do którego doszło w kampusie uniwersyteckim w Columbus w stanie Ohio, rannych zostało osiem osób. Sprawca został zastrzelony. Policja bada ewentualny motyw terrorystyczny.

Jak informowała miejscowa policja, sprawca szybko wjechał na jedną z ulic kampusu, potrącając kilka osób. Następnie wysiadł z samochodu i zaczął ranić przypadkowych ludzi nożem rzeźniczym.

Świadek, który słyszał strzały, mówił w rozmowie z CNN, że chwilę po tym, jak razem ze współlokatorem usłyszeli odgłos strzelaniny, na miejscu pojawiły się policyjne wozy i kilka karetek pogotowia.

d1ildzx

Amerykańskie media podają, że sprawcą był 18-letni Somalijczyk, przebywający legalnie w USA i studiujący na uniwersytecie stanowym Ohio.

Uniwersytet Stanowy Ohio to amerykańska uczelnia wyższa o statusie uniwersytetu publicznego, z siedzibą w mieście Columbus i mniejszymi kampusami w Limie, Mansfield, Marion, Newark i Wooster. Powstała w 1870 roku. Kształci ponad 60 tysięcy studentów.

Oprac. Bartosz Lewicki, Iga Burniewicz

d1ildzx

Podziel się opinią

Share
d1ildzx
d1ildzx
Więcej tematów