Trwa ładowanie...
03-11-2014 15:25

Atak na więzienie w Nigerii. Uciekło co najmniej 50 więźniów

Napastnicy z materiałami wybuchowymi zaatakowali więzienie w środkowej Nigerii, uwalniając z niego co najmniej 50 więźniów - poinformowała policja. Przypomniała, że ten zakład karny był już w 2012 r. celem ataku islamistów z Boko Haram.

Share
Atak na więzienie w Nigerii. Uciekło co najmniej 50 więźniówŹródło: AFP, fot: Pius Utomi Ekpei
d1zqxdw

Napastnicy użyli materiałów wybuchowych, by wtargnąć w niedzielę wieczorem do więzienia w Koton Karfe (Koton Karifi) i umożliwić ucieczkę 50 osadzonych" - powiedział rzecznik policji Emmanuel Ojukwu.

Wiele nigeryjskich mediów twierdzi, że uwolniono ponad 100 więźniów.

Wiadomo, że w tym więzieniu są osadzani bojownicy ugrupowania Boko Haram. Rzecznik nigeryjskiej policji twierdzi jednak, że napaści dokonali kryminaliści i nie miała ona związku z działaniami islamistów z Boko Haram.

d1zqxdw

Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako "zachodnia edukacja to świętokradztwo", od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej części jej terytorium w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

W roku 2012 w trakcie ataku uzbrojonych napastników na więzienie w Koton Karfe zginął strażnik, a 119 więźniów zbiegło. Wówczas Boko Haram przyznała się do ataku i oświadczyła, że dokonała go, by ratować swych członków.

d1zqxdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zqxdw
d1zqxdw
Więcej tematów