Trwa ładowanie...
d4kwuwt

Atak na Pawła Adamowicza. Oskarżono pracownika ochrony finału WOŚP

Po zabójstwie Pawła Adamowicza pracownik ochrony Dariusz S. miał wprowadzić w błąd śledczych i namawiać do tego innych. Właśnie usłyszał zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zabójstwa Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia podczas finału WOŚP
Do zabójstwa Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia podczas finału WOŚP (East News)
d4kwuwt

Gdańska prokuratura oskarżyła pracownika ochrony WOŚP o składanie fałszywych zeznań oraz podżeganie innych do ich składania.

Dariusz S. miał wprowadzić policję w błąd, informując, że zabójca Pawła Adamowicza - Stefan W., dostał się na scenę dzięki plakietce z napisem "Media". Dał nawet policjantom identyfikator, którym miał się posługiwać napastnik.

Ponadto miał namawiać innych pracowników firmy do potwierdzenia jego wersji.

d4kwuwt

Jak informuje TOK FM, pracownik ochrony miał także "ukryć zaniedbania w zakresie zabezpieczenia imprezy, która odbyła się 13 stycznia".

Ochrona na finale WOŚP

Za ochronę gdańskiej WOŚP odpowiadała agencja Tajfun. Tuż po ataku na Pawła Adamowicza pełnomocnik firmy Łukasz Isenko mówił dziennikarzom, że z organizatorami gdańskiego finału WOŚP agencja współpracowała po raz pierwszy.

d4kwuwt

Tragedia w Gdańsku

Przypomnijmy, że w niedzielę 13 stycznia o godz. 19:55 27-letni mieszkaniec Gdańska Stefan W. wszedł na scenę przed światełkiem do nieba WOŚP.

Mężczyzna zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zadał mu kilka ciosów. Urazy prezydenta Gdańska były bardzo ciężkie; poważna rana serca, rana przepony, jamy brzusznej. Mimo kilkugodzinnej operacji, przetoczenia 20 litrów krwi, lekarze poinformowali, że nie udało się go uratować. Zmarł dzień później.

27-latek po ataku na Pawła Adamowicza przez mikrofon krzyczał: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz.

Prokuratorzy postawili Stefanowi W. zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, za co grozi nawet dożywocie.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kwuwt

Podziel się opinią

Share
d4kwuwt
d4kwuwt
Więcej tematów