Atak na klub nocny w Kairze. Są zabici i ranni

Co najmniej 16 osób zginęło, a dwie zostały ranne w piątek wczesnym rankiem w wybuchu w klubie nocnym w Kairze. Ktoś wrzucił do środka koktajl Mołotowa - poinformowali przedstawiciele egipskich sił bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak na klub nocny w Kairze. Są zabici i ranni
(AFP, Fot: Khaled Desouki)
WP

Wcześniej informowano o 18 ofiarach śmiertelnych ataku, do którego doszło w restauracji i klubie nocnym w dzielnicy Aguza w centrum stolicy Egiptu.

Jeden z funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa twierdzi, że napastnik to były pracownik restauracji, który niedawno został zwolniony. Sprawca uciekł z miejsca ataku; trwa policyjny pościg.

Ofiary ataku spaliły się żywcem lub śmiertelnie zatruły się dymem. Restauracja mieści się w podziemiach, nie było tam wyjść ewakuacyjnych.

WP

Islamistyczni bojownicy w Egipcie przyznali się do licznych zamachów bombowych i strzelanin, głównie przeciwko członkom sił bezpieczeństwa. Ataki te, w których zginęły setki żołnierzy i policjantów, nasiliły się po odsunięciu od władzy przez wojsko w 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Egipska armia prowadzi obecnie ofensywę przeciwko dżihadystom, głównie na Synaju, pustynnym półwyspie graniczącym z Izraelem i palestyńską Strefą Gazy. Synaj uchodzi za bastion zwolenników Państwa Islamskiego (IS) w Egipcie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP