Trwa ładowanie...
d1884xx

AstraZeneca zagrożona? Do przesyłki wezwano saperów

AstraZeneca, firma produkująca szczepionkę na COVID wezwała zespół saperów i postawiła na nogi wszystkie służby. Powodem okazała się podejrzana przesyłka, która przyszła do jednego z zakładów.
Share
AstraZeneca zagrożona? Do przesyłki wezwano saperów
AstraZeneca zagrożona? Do przesyłki wezwano saperów Źródło: Twitter.com, Fot: Pauline Salisbury
d1884xx

AstraZeneca - brytyjka firma, która walczy z epidemią koronawirusa i wyprodukowała szczepionkę na COVID, może być w niebezpieczeństwie.

AstraZeneca zagrożona? Do firmy przyszła podejrzana przesyłka

Wszystko przez podejrzaną przesyłkę, która trafiła do oddziału AstraZeneci w Wockhardt. Do zakładu, w którym produkuje się szczepionkę na COVID, wezwano wszystkie służby, w tym oddział saperów.

d1884xx

"Na podstawie opinii ekspertów przeprowadziliśmy częściową ewakuację obiektu do czasu przeprowadzenia pełnego dochodzenia. Bezpieczeństwo naszych pracowników i ciągłość biznesowa pozostają najważniejsze" - czytamy w oświadczeniu firmy AstraZeneca, do którego dotarli dziennikarze BBC.

Szczepienia na COVID. Spotkanie w KPRM bez Szymona Hołowni. Radosław Fogiel wyjaśnia

Oprócz saperów na miejsce sprowadzono też specjalnego robota, który pomaga w wysadzaniu ładunków wybuchowych. Jak informuje express.co.uk, teren oddziału firmy AstraZeneca został zamknięty szczelnym kordonem policyjnym.

d1884xx

AstraZenecka zagrożona? "Usłyszeliśmy piekielny wybuch"

Brytyjskie media, powołując się na relację jednego z pracowników zakładu produkującego szczepionkę na COVID, informują, że w pobliżu firmy "było słychać piekielny wybuch". - Było nas trzech, rozmawialiśmy. Nagle usłyszeliśmy piekielny wybuch - relacjonowął mężczyzna.

Lokalna policja nie informuje o ewentualnych rannych czy ofiarach. - Drogi obecnie są zamknięte. Prosimy wszystkich o unikanie tego obszaru - apelował rzecznik policji z północnej Walii.

AstraZeneca spotka się z przedstawicielami UE

Firma AstraZeneca jest brytyjsko-szwedzkim producentem szczepionki wynalezionej przez naukowców z Oxfordu. Duża liczba dawek preparatu trafia obecnie do potrzebujących na terenie Wielkiej Brytanii.

d1884xx

Unia Europejska stara się porozumieć w tej kwestii z producentem szczepionki na COVID. Komisja Europejska chce zakupić preparat także dla państw członkowskich UE.

W środę w tej sprawie dojdzie do spotkania na linii AstraZeneca - Komisja Europejska, chociaż pierwsze doniesienia mówiły o tym, że przedstawiciele koncernu planują się na spotkaniu nie pojawić.

Spotkanie KE, 27 państw członkowskich i przedstawicieli koncernu na szczeblu eksperckim jest zaplanowane na godz. 18.30.

Źródło: Express.co.uk / BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1884xx

Podziel się opinią

Share
d1884xx
d1884xx
Więcej tematów