WP

Artur Hippe był pod lupą śledczych od czerwca. Może wkrótce usłyszeć zarzuty

Nowe fakty ws. Artura Hippego, kandydata Kongresu Nowej Prawicy do Rady Miasta w Rzeszowie. Okazuje się, że był pod lupą policji i prokuratury od czerwca. Możliwe, że Hippe wkrótce usłyszy zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur Hippe startuje z list KNP
Artur Hippe startuje z list KNP (Instagram.com)
WP

Jak opisywała wcześniej Wirtualna Polska, kandydat KNP do Rady Miasta Rzeszowa pięć lat temu "podrywał" 14-latkę. Okazało się, że dziewczyna nie była jedyną nieletnią, której Artur Hippe składał na Facebooku seksualne propozycje. 28-latek przed kilkoma laty miał składać seksualne propozycje nieletnim dziewczynkom. Próbowaliśmy się skontaktować z Hippe, ale nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która wysłała polecenie przeprowadzenia czynności sprawdzających. Policja przeszukała mieszkanie kandydata Kongresu Nowej Prawicy. Jednak na jaw wychodzą nowe informacje.

Rzeszowska prokuratura poinformowała, że nadzoruje wszczęte w dniu 21 czerwca 2018 roku postępowanie przygotowawcze prowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, sprawa dotyczy "przestępstwa rozpowszechniania za pośrednictwem sieci internet treści pornograficznych w sposób umożliwiający małoletniemu poniżej 15 lat zapoznanie się z nimi, tj. o czyn z art. 200 § 3 kk". W sprawie nie przedstawiono dotychczas nikomu zarzutów.

WP

Zobacz także: Rafał Trzaskowski o prezydencie Legionowa. "Nie wiem, czy był pod wpływem alkoholu"

Obecnie śledczy prowadzą dalsze czynności. - Z uwagi na przedmiot postępowania, w szczególności konieczność zapewnienia ochrony osobom małoletnim, a także z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, aktualnie brak jest możliwości podania bliższych szczegółów sprawy - czytamy w komunikacie Prokuratura Rejonowej w Rzeszowie.

To jednak nie wszystko. Jak podaje lokalny portal, powołując się na źródła w prokuraturze, ujawnione rozmowy sprzed pięciu lat dają duże podstawy, by postawić przed sądem Artura Hippiego. – Wcześniejszy materiał, który był zabezpieczony, nie za bardzo dawał podstawy do stawiania zarzutów. Teraz nie powinno być takich wątpliwości – cytuje rozmówców rzeszow-news.pl.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: rzeszow-news.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP